Pasitikėjimo linija

NELIKITE ABEJINGI, JEI SUSIDŪRĖTE – PRANEŠKITE:

 • apie korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką, korupciją (tiesiogiai Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai (toliau – STT) arba Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) numatytais būdais, jeigu pranešimas susijęs su VMI valstybės tarnautojais / darbuotojais);
 • informaciją, susijusią su užsienio pareigūnų papirkimu tarptautiniuose verslo sandoriuose (STT numatytais būdais);
 • apie VMI valstybės tarnautojų / darbuotojų neetiškus ar nesąžiningus veiksmus, tarnybinius / drausminius nusižengimus (VMI numatytais būdais).

 

PRANEŠIMŲ PATEIKIMO BŪDAI

Praneškite VMI

ANONIMIŠKAI:

 1. Pasitikėjimo linija 1882;
 2. Elektroninė pasitikėjimo anketa;
 3. Mobili programėlė „Pranešk";
 4. Elektroninis paštas korupcijosprevencija@vmi.lt

Asmuo, pateikęs VMI pranešimą, apie VMI atliktus veiksmus, priimtus sprendimus gali būti neinformuojamas, jei jis nenurodo savo vardo ir pavardės, gimimo datos ir telefono numerio arba el. pašto adreso ar kito adreso, kuriuo galima pateikti atsakymą.

OFICIALIAI (NEANONIMIŠKAI):

Elektroniniu būdu VMI interneto svetainėje adresu http://www.vmi.lt/manovmi - www.vmi.lt --> „Mano VMI"

Pateikiant pasirašytą pranešimą / skundą artimiausiam VMI padaliniui (http://www.vmi.lt/cms/aptarnavimo-skyriai)

Jei informacija pateikiama oficialiai – atsakymas teikiamas įstatymų nustatyta tvarka ir terminais, atsakyme nurodant tiek informacijos, kiek jos pateikti leidžia Lietuvos Respublikos teisės aktai.

Kiekvienoje apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje, mokesčių mokėtojų aptarnavimo vietose Jūsų patogumui yra įrengtos pašto dėžutės (fizinės) nuomonėms, atsiliepimams, skundams, pasiūlymams bei kitai informacijai, susijusiai su korupcijos prevencija ir / ar korupcijos apraiškomis VMI pateikti.

Konfidencialumas: VMI specialistai užtikrina asmens duomenų ir suteiktos informacijos konfidencialumą.

Primename, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus numatyta baudžiamoji atsakomybė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje.

Praneškite STT

SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBAI informaciją apie galimas VMI valstybės tarnautojų / darbuotojų daromas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas galite pateikti:

 1. raštu;
 2. palikti pranešimą STT svetainėje, pasirinkus nuorodą „praneškite apie korupciją/palikite pranešimą čia" ar paspaudus judantį informacinį skydelį „Tu gali sumažinti korupciją";
 3. mobiliąja programėle "Pranešk STT";
 4. elektroniniu paštu: pranesk@stt.lt;
 5. faksu: (8 5) 266 3307.

Asmenys, pageidaujantys tiesiogiai kreiptis į STT pareigūnus, priimami STT Administravimo valdybos Pareiškimų nagrinėjimo skyriuje, esančiame Vilniuje, A. Jakšto g. 6 arba STT teritoriniuose padaliniuose:

 • Kaune, Spaustuvininkų g. 7;
 • Panevėžyje, Vasario 16-osios g. 22;
 • Šiauliuose, Vilniaus g. 140;
 • Klaipėdoje, Pilies g. 12A.

Primename, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus numatyta baudžiamoji atsakomybė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje.