Naujienos

Pajūryje per Jonines bus kur apsistoti – verslo liudijimų apgyvendinimui įsigyta kone ketvirtadaliu daugiau

Atnaujinimo data: 2019-06-21

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) pastebi, kad pajūrio kurortuose ir Klaipėdoje sparčiai auga apgyvendinimo paslaugų verslo liudijimų populiarumas: birželio 21 d. duomenimis, juos įsigijo 2876 gyventojai – 24 proc.  proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu, o palyginus su 2017 m. jų skaičius išaugo net 40 proc. Didžiausias augimas, lyginant šiuos ir praėjusius metus, fiksuojamas Klaipėdoje – 33 proc., Neringoje ir Palangoje – po 15 proc. Vien per keturias šios savaitės dienas verslo liudijimus papildomai įsigijo apie 200 šalies gyventojų, siūlančių apgyvendinimą Palangoje, Šventojoje, Neringoje ir Klaipėdoje. 

 „Verslininkai kurortuose, laukdami vasarotojų antplūdžio, prieš Jonines įprastai suskumba pasirūpinti verslo liudijimais – ši vasara ne išimtis. Pastebima, kad ypač noriai savo nuomojamas patalpas jie žymi VMI lipdukais „Mano pasirinkimas – sąžininga paslauga". Šiuos žalius lipdukus, matomus iš tolo, VMI nemokamai dalija jau trečius metus – jie populiarūs, nes, kaip sako patys verslininkai, klientai iš gausios pasiūlos mieliau renkasi juos, kaip sąžiningai teikiančius šią paslaugą", - sako Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė.

Be įsigijusiųjų verslo liudijimus bei įmonių, teikiančių šias paslaugas, dalis pajūrio kurortų bei Klaipėdos m. gyventojų būstus nuomoja sudarę sutartis su nuomininkais. VMI turimais duomenimis, savarankiškai papildomas nuomos pajamas už 2018 m. deklaravo per 3 tūkst. Palangos, Neringos ir Klaipėdos miestų savivaldybių gyventojų (deklaruota bendra pajamų suma – 14,9 mln. eurų; palyginus su 2017 m., ji išaugo apie 2,2 mln. eurų). Be to, pajūrio kurortų ir Klaipėdos m. įmonės ir individualią veiklą vykdantys gyventojai, kuriems 1337 gyventojai nuomojo turimas patalpas, už 2018 m. deklaravo bendrai apie 10,2 mln. eurų išmokų sumą; palyginus su 2017 m., ši suma išaugo apie 2,7 mln. eurų.

Klaipėdos AVMI primena, kad gyventojai gyvenamosios paskirties patalpas kitiems gyventojams gali nuomoti įsigiję „Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų", o teikti kitas apgyvendinimo paslaugas – „Apgyvendinimo paslaugų (nakvynės ir pusryčių paslaugos) teikimas" ir „Apgyvendinimo paslaugų (kaimo turizmo paslaugos) teikimas" verslo liudijimus bei iš anksto sumokėję savivaldybių nustatytą fiksuotą gyventojų pajamų mokestį (GPM). Nekilnojamojo turto nuoma su individualios veiklos pažyma negalima.

Jei gyventojas teikia patalpų nuomos paslaugą pagal sutartį juridiniam asmeniui (įmonei, įstaigai, organizacijai) arba IDV vykdantiems gyventojams, tai 15 proc. GPM mokestį nuo gyventojo gautų pajamų apskaičiuoti ir sumokėti privalo už būsto nuomą mokantis juridinis ar fizinis asmuo. Sudarius nuomos sutartį patalpas taip pat galima nuomoti ir gyventojams, o metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1 d., gautas pajamas reikės deklaruoti ir sumokėti 15 proc. GPM.

VMI primena, kad nedeklaravusieji iš būstų nuomos ankstesniais metais gautų pajamų, iki liepos 1 d. turi #TąVienintelę galimybę jas deklaruoti ir sumokėti pamirštus mokesčius be jokių sankcijų. Siekdama išsiaiškinti galimai būstą nuomojančius ir gautų nuomos pajamų nedeklaruojančius bei mokesčių nesumokančius gyventojus, VMI taiko įvairią metodiką, kurios viena iš dalių - nekilnojamojo turto skelbimų analizė. Pažymėtina, kad nuomos verslui persikeliant į e. erdvę, skelbimų analizei pasirenkamos ir specializuotos nuomos paslaugas siūlančios platformos („Airbnb", „Booking.com").

Plačiau sužinoti apie tai, kaip ir kodėl verta pasinaudoti vienintele galimybe sumokėti praeityje pamirštus mokesčius, galima VMI interneto svetainėje, adresu www.vmi.lt/cms/tavienintele1 ir www.kiek.lt, atsakymus į susijusius klausimus teikia konsultantai – 1882, pasirinkus 5 mygtuką „vienintelė galimybė atsiskleisti".

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

#

Laima Domarkienė,

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

tel.: (8 46) 469249, +370 698 33096; el. p. laima.domarkiene@vmi.lt

#