Dažniausiai užduodami klausimai

Atnaujinimo data: 2019-01-07

Apie vienintelę galimybę 2019 m. pirmą pusmetį susimokėti praeityje pamirštus mokesčius be delspinigių ir baudų.

Mokesčių mokėtojai, pasinaudoję vienintele galimybe atsiskleisti ir pateikę ar patikslinę deklaracijas, gali kreiptis dėl periodinių mokėjimų grafiko sudarymo, pateikdami prašymą (pavyzdinę prašymo formą rasite čia).

Parengta bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ir Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra.


« Grįžti

Jei darbdavys prisipažįsta mokėjęs neoficialų darbo užmokestį darbuotojams, kaip jam tokias išmokos deklaruoti?

Atnaujinimo data: 2019-02-05
Ši informacija skelbiama:
[1.12.3] Vienintelė galimybė atsiskleisti
Registracijos numeris   KD-8977

 

Jei darbdavys prisipažįsta mokėjęs neoficialų darbo užmokestį darbuotojams, taikomos bendros deklaracijų tikslinimo ir prievolių formavimo taisyklės  ir laikoma, kad darbdavys savanoriškai atsiskleidžia bei yra atleidžiamas nuo VMI administruojamų GPM delspinigių. Darbdavys  tokias išmokas turi  deklaruoti mokestį išskaičiuojančio asmens  deklaracijose  (mėnesinėse ir metinėse FR0572 ir FR0573 kai tikslinama / teikiama  deklaracija už 2017 ir ankstesnius metus arba GPM 313 ir GPM 312 už 2018 m.) 01 kodu, kaip su darbo santykiais ar jų esme susijusias išmokas. Darbdaviui patikslinus duomenis, darbuotojui taip pat gali atsirasti prievolė tikslinti metinę pajamų deklaraciją, nes dėl gautų papildomų su darbo santykiais susijusių pajamų gali keistis gyventojų pajamų mokesčio suma. Nuo su darbo santykiais  susijusių pajamų dydžio priklauso jo neapmokestinamas pajamų dydis (NPD).