Dažniausiai užduodami klausimai

Atnaujinimo data: 2019-01-07

Apie vienintelę galimybę 2019 m. pirmą pusmetį susimokėti praeityje pamirštus mokesčius be delspinigių ir baudų.

Mokesčių mokėtojai, pasinaudoję vienintele galimybe atsiskleisti ir pateikę ar patikslinę deklaracijas, gali kreiptis dėl periodinių mokėjimų grafiko sudarymo, pateikdami prašymą (pavyzdinę prašymo formą rasite čia).

Parengta bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ir Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra.


« Grįžti

Kaip būsimų patikrinimų metu bus įsitikinama per savanorišką atsiskleidimą deklaruotų lėšų pagrįstumu?

Atnaujinimo data: 2019-04-11
Ši informacija skelbiama:
[1.12.3] Vienintelė galimybė atsiskleisti
Registracijos numeris   KD-8940

Kadangi savanoriškai atsiskleidusiems asmenims natūraliai turėtų būti vertinamas rizikos mažėjimas, tai dėl savanoriškai deklaruotų pajamų ir sumokėtų mokesčių neturėtų kilti papildomų pasekmių, nes pripažįstama, kad jie yra teisingi, kol neįrodyta priešingai. Tačiau nustačius atvejus, kad pvz., gautos pajamos deklaruojamos nurodant kitą jų rūšį, ir taip dirbtinai sumažinama mokesčių našta (pvz., išvengiama PVM prievolių), ar tarifą, neteisingai pritaikyta mokesčio lengvata, mokesčiai gali būti perskaičiuojami. Be to, kaip jau buvo minėta ankstesniuose atsakymuose dėl anonimiškumo užtikrinimo, visos pateiktos  /patikslintos deklaracijos bus vertinamos vienodai (bendra tvarka) (ar deklaruota / patikslinta siekiant pasinaudoti savanoriško atsiskleidimo galimybe, ar patikslinta dėl kitų veiklos priežasčių).