« Grįžti

Kaip i.SAF posistemyje naujai išrašomai PVM sąskaitai faktūrai suteikiama serija ir numeris?

Atnaujinimo data: 2017-06-30
Ši informacija skelbiama:
[1.3a.2.4] Elektroninės PVM sąskaitos faktūros paslauga
Registracijos numeris   KD-8743

 

Aktyvavus elektroninių PVM sąskaitų faktūrų  išrašymo paslaugą, serijų klasifikatoriuje  automatiškai sukuriama  serija  „ISAF".  Mokesčių mokėtojas i.SAF posistemyje gali susikurti savo seriją/serijas. Pažymėtina, kad serijos laukelyje  pateikiamas atstovaujamo mokesčių mokėtojo sukurtų serijų klasifikatorius ir mokesčių mokėtojui PVM sąskaitos faktūros išrašymo metu suteikiama galimybė pasirinkti tik vieną seriją.

Pasirenkant PVM sąskaitos faktūros numerį leidžiama įvesti sveikuosius skaičius iki 5 skaitmenų. Sistema kiekvieną seriją ir numerį prisimena ir tikrina, kad konkrečios serijos numeris nesikartotų.

Kiekvieną kartą nurodžius naują reikšmę lauke „Serija", šiame lauke automatiškai nurodomas vienu skaičiumi didesnis sąskaitos numeris nei prieš tai patvirtintas numeris.

Jei patvirtinta e. sąskaita su konkrečia pasirinkta serija yra pirmoji, automatiškai nurodomas numeris „00001". Lauke įvedus skaičių, susidedantį iš mažiau, nei 5 skaitmenų, atžymėjus lauką laisvose skaitmenų pozicijose skaičiaus pradžioje automatiškai nurodomi nuliai, pvz.: nurodžius „123" ir pažymėjus lauką, automatiškai nurodoma reikšmė „00123".