« Grįžti

Kokie pokyčiai ir kokia nauda laukia tų, kurie pasinaudos šia vienintele galimybe savanoriškai atsiskleisti?

Atnaujinimo data: 2019-01-08
Ši informacija skelbiama:
[1.12.3] Vienintelė galimybė atsiskleisti
Registracijos numeris   KD-8968

Mokesčių administratorius nuo 2019 m. viešai skelbs mokesčių mokėtojus, kurie pagal atitinkamus kriterijus yra laikomi patikimais ir, priešingai, neatitinka patikimumo kriterijų. Darbo užmokesčio duomenys jau yra vieši. Todėl, atsiskleidęs mokesčių mokėtojas pagerins savo įmonės reputaciją visuomenės ir verslo partnerių akyse. Atsiskleidęs mokesčių mokėtojas taip pat pagerins savo rodiklius, pagal kuriuos:

1) mokesčių mokėtojas yra priskiriamas „patikimiems" mokesčių mokėtojams ir jam bus taikoma supaprastinta bei greitesnė mokesčių permokos grąžinimo ir mokestinių nepriemokų įskaitymo kito mokesčių mokėtojo turima permoka tvarka;

2) VMI  neįtrauks jo į „rizikingųjų" sąrašus (palyginimui rizikingai įvertintieji bet kuriuo metu gali būti atrinkti kontrolės veiksmams).

Mokesčių mokėtojui nepasinaudojus vienintele atsiskleidimo galimybe ir VMI nustačius mokesčių įstatymų pažeidimus, pagal kuriuos konstatuojama jog pastarasis neatitinka nustatytų minimalių patikimumo kriterijų, mokesčių mokėtojas:

1) praras teisę dalyvauti viešuosiuose pirkimuose;

2) neteks paramos gavėjo statuso;

3) pablogės jo kreditavimo finansų įstaigose galimybės;

4) jo tikrinamas laikotarpis bus 5 metai, kai kitų mokesčių mokėtojų – 3 metais;

5) nustatyti pažeidimai bus viešinami.