« Grįžti

Neatskleistos nekilnojamojo turto nuomos pajamos

Atnaujinimo data: 2019-02-20
Ši informacija skelbiama:
[1.12.3.1] Pavyzdžiai

Asmuo 2017 m. pusmečiui (pvz. kol stažavosi, kėlė kvalifikaciją, mokėsi ar pan. užsienyje)  buvo išnuomojęs savo butą kitam asmeniui, tačiau nuomos verslo liudijimo įsigijęs nebuvo bei gautų nuomos pajamų VMI teiktoje metinėje gyventojų pajamų mokesčio deklaracijoje  už 2017 m. nedeklaravo. Jei šis gyventojas 2019 m. pirmą pusmetį patikslins savo 2017 m. pajamų mokesčio deklaraciją, joje deklaruodamas gautas nuomos pajamas, apskaičiuodamas papildomai mokėtiną GPM ir jį sumokės (mokėjimus išdėstys), jis bus atleistas nuo delspinigių už ne laiku sumokėtą GPM.

Gyventojas dirba įmonėje X pagal darbo sutartį, tačiau 2017 metais papildomai užsiėmė veikla naudojantis dalijimosi platformomis (Airbnb ir kt.), kur nuomodavo asmenines patalpas nemokėdamas mokesčių. Tokiu atveju jis gali pateikti / patikslinti 2017 metų gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją, sumokėti (išdėstyti) mokesčius nuo gautų pajamų ir jis bus atleistas nuo delspinigių.

VMI naudodama specialias programines priemones, periodiškai „skenuoja" ne tik lietuviškas skelbimų svetaines, bet ir specializuotas tarptautines dalijimosi platformos, skirtas organizuoti apgyvendinimo paslaugų teikimą,  ir identifikuoja asmenis, gaunančius pajamas Lietuvoje.

Mokesčių administratorius disponuoja duomenimis apie gyventojų turtą ir lengvai nustato asmenis,  turinčius po kelis nekilnojamo turto objektus ir galimai užsiimančius jo nuoma, tačiau nedeklaruojančius  pajamų iš turto nuomos.

Be to, augant visuomenės sąmoningumui ir pilietiškumui, mokesčių administratorius sulaukia vis daugiau pranešimų apie nuomojamą nekilnojamąjį turtą, kurie padeda atskleisti gyventojus, nuomojančius nekilnojamąjį turtą ir galimai nedeklaruojančių šios veiklos.

Taip pat, mokesčių administratorius analizuoja viešai prieinamą informaciją, kuri gali būti naudinga nustatant gyventojus, nuomojančius nekilnojamąjį turtą ir nemokančius mokesčių.