http://www.vmi.lt/
  EN Turinys
Paieška
Naujienos
Juridiniams asmenims
Gyventojams
Mokesčiai, jų administravimas
Mano mokesčiai
TitulinisNaujienosArchyvas2004Spalis
MENU
VMI Naujienos
Mokesčių naujienos
Leidiniai
Seminarai
Karjera
Viešieji pirkimai
Internete publikuojamų naujienų bei seminarų prenumerata
Renginiai
Mokesčių įstatymų komentarų projektai
Verslo priežiūros naujovės
Mažosios bendrijos mokesčiai
Rodyti naujienas susijusias:
VMI naujienos
Mokesčių naujienos
Leidiniai
Mokesčių kalendorius
Publikacijos spaudoje
Seminarai
Mokesčiai
Susijusios su
nuo:
iki:

   
Spalis
Klausiate - atsakome
2004-10-27
„Panevėžio rytas“ Nr. 250 (3327)

Mokesčių mokėtojai, kurie jau sudarę sutartis dėl deklaracijų formų teikimo elektroniniu būdu prašo paaiškinti, kaip sėkmingai prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (toliau - EDS)  atlikti deklaravimą?

Pirmiausia atsisiųskite iš EDS portalo Jums reikalingą deklaracijos formą. Programoje  ABBY Form Filler atidarykite Jūsų atsisiųstą deklaracijos formą, kruopščiai užpildykite reikiamus deklaracijų duomenų laukus. Užpildę deklaraciją, išsaugokite ją į duomenų failą (f. datta formatu). Prisijunkite prie EDS portalo, eikite į skyrelį “Deklaravimas->Persiųsti paruoštą failą” ir perduokite deklaracijos duomenų failą į EDS, vadovaudamiesi tame puslapyje esančiomis instrukcijomis.

Lauke Failas nurodykite tikslų kelią iki deklaracijos duomenų failo Jūsų kompiuteryje. Tai galima padaryti nuspaudus mygtuką [Browse]. Tuomet atsidarys failo pasirinkimo langas, kuriuo naudojantis reikia surasti pageidaujamą perduoti užpildytą deklaracijos failą ir spausti mygtuką [Open].

Lauke Aprašymas galite pateikti trumpą persiunčiamo failo turinio aprašymą (pvz. PVM deklaracija už rugsėjo mėn.). Tai padės Jums patogiau atskirti skirtingus persiųstus failus.

Nurodę kelią iki failo, spauskite mygtuką [Perduoti] ir failas bus persiųstas ir išsaugotas EDS. Jei paspausite mygtuką [Atsisakyti] - failo perdavimo bus atsisakyta ir pateksite į anksčiau persiųstų failų sąrašą.

Kuo skiriasi persiųsti failai nuo pateiktų deklaracijų?

EDS portale yra atskirti persiųstų failų ir pateiktų deklaracijų sąrašai. Elektroninių deklaracijų failai yra duomenų rinkiniai, kurie turi savyje tam tikros deklaracijos formos  duomenis. Kiekvienas persiųstas į EDS deklaracijos failas sistemoje praeina papildomą kontrolę bei galutinio priėmimo stadiją. Tik sėkmingai praėjus visas priėmimo stadijas failas pavirsta pateikta deklaracija.

Persiųstas failas tampa pateikta deklaracija ne iš karto. Failų apdorojimo procesas vykdomas EDS nustatytu periodiškumu ir gali tekti palaukti kelias minutes, kol failas bus apdorotas. Apdoroti failai įgyja statusus Priimtas arba Atmestas.

Pirmą kartą pildydamas deklaraciją mokesčių mokėtojas suklydo, po to klaidas ištaisė ir antrą kartą persiuntė deklaracijos failą į EDS. Tačiau antroji deklaracija buvo atmesta. Kodėl?

Deklaracijos yra pirminės ir patikslinančios. Jeigu jau išsiuntėte pirminę deklaraciją ir norite antrą kartą išsiųsti to paties tipo deklaracijos duomenų failą, tai antrojoje deklaracijoje dar pildymo metu turite nurodyti, kad deklaracija yra patikslinanti.

Jei siuntėte daugiau negu vieną patikslinančią, tai aktualia yra laikoma paskutinė Jūsų atsiųsta patikslinanti deklaracija.

Kaip sužinoti, ar atliktas deklaravimas internetu pavyko?

Jeigu pateiktoje deklaracijoje EDS nesuras kritinių klaidų, tai elektroniniu paštu gausite tokio turinio žinutę: „Informuojame, kad Jūsų pateikta elektroninė deklaracija buvo užregistruota VMI EDS“. Tai reiškia, kad jūsų deklaracija sėkmingai priimta.

Spalis
2004-10-27
Klausiate - atsakome
2004-10-27
Kaip paramos gavėjai gali panaudoti iš gyventojų gautą paramą
2004-10-25
Mokesčių teisės aktų taikymas ir naujovės pagal naują Mokesčių administravimo įstatymą
2004-10-20
Pagarba, pasitikėjimas, tarpusavio supratimas...
2004-10-20
Deklaracijų teikimas elektroniniu paštu
2004-10-18
Kurios įmonės greičiau susigrąžins PVM?
2004-10-18
Kaip apmokestinamos PVM teikiamos transporto paslaugos
2004-10-18
Klausiate - atsakome
2004-10-18
Klausiate – atsakome
2004-10-18
Prekių tiekimo į kitas ES valstybes nares ataskaitų klaidos
Daugiau
Aukštyn


Informacija mokesčių klausimais
 1882


 
© 2000-2010 Valstybinė mokesčių inspekcija prie
Lietuvos Respublikos finansų ministerijos