Gyventojų, sėkmingai pateikusių metines pajamų deklaracijas, skaičius:

Naujienos

#PanamaPapers duomenų tyrimą VMI ir FNTT perkelia į Rizikos analizės centrą

Atnaujinimo data: 2016-04-14

VMI pradeda kontrolės procedūras dėl kai kurių įmonių ir gyventojų, kurie minimi #PanamaPapers dokumentuose

 

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) informuoja, kad visi dokumentai, sandoriai su ofšorinėmis kompanijomis, jų priklausomumas Lietuvos gyventojams ir įmonėms, visa kita informacija, atskleista viešinant gautus duomenis iš teisininkų kompanijos „Mossack Fonseca", nuo šiol bus tiriama VMI ir FNTT įkurtame Rizikos analizės centre. Be to, VMI jau pradeda kontrolės procedūras dėl kai kurių Lietuvos mokesčių mokėtojų, kurie minimi #PanamaPapers istorijoje.

„Rizikos analizės centre dirbantiems VMI ir FNTT ekspertams pavesta ypatingą dėmesį šiuo metu skirti #PanamaPapers duomenims, jų analizei, taip pat identifikuoti mokestines rizikas. Kaip žinia, pasauliniu mastu valstybės, kovodamos su mokesčių slėpimu, naudojant „ofšorus", akcentuoja aktyvų valstybių bendradarbiavimą, o VMI ir FNTT lokaliu mastu aktyvina tarpinstitucinį bendradarbiavimą, operatyvų apsikeitimą turimais duomenimis bei kompetencijomis", - teigia VMI prie FM viršininkas Dainoras Bradauskas, akcentuodamas, kad, remiantis viešai pateiktais dokumentais jau pradedami kai kurių Lietuvos gyventojų ir įmonių operatyvūs patikrinimai.

„Ofšorinių kompanijų finansinėms operacijoms ir sandoriams visada buvo ir yra skiriamas padidintas FNTT dėmesys, ypatingai vertinant tokias operacijas pinigų plovimo rizikos kontekste. Bendras darbas ir apsikeitimas informacija su VMI ekspertais Rizikos analizės centre vertinant „Panama Papers" duomenis, leis dar išsamiau ir visapusiškiau įvertinti šių kompanijų veiklos teisėtumo aspektus", - pažymi FNTT direktorius Kęstutis Jucevičius.   

VMI ir FNTT primena, kad Rizikos analizės centrą institucijos įkūrė 2011 metais. Šis centras įsteigtas siekiant plėtoti bendradarbiavimą keičiantis ir analizuojant informaciją, susijusią su įvairiais mokestiniais pažeidimais bei finansinėmis nusikalstamomis veikomis. Rizikos analizės centras veikia VMI patalpose, jis aprūpintas šiuolaikine kompiuterine ir kita analizės darbui būtina technine įranga, sukurtos prieigos prie VMI ir FNTT bei kitų duomenų bazių, informacijos šaltinių. Praėjusiais metais Rizikos analizės centro ekspertai išanalizavo 250 mokesčių mokėtojų veiklą, perdavė rizikingą informaciją apie juos VMI, FNTT ir kitos šalies institucijoms. Būtent Rizikos analizės centre buvo koordinuojamos bendros operacijos, kurių metu nustatyta, kad kuro prekyba užsiimančios kompanijos galėjo nuslėpti 4,3 mln. € mokesčių. Taip pat identifikuotos kompanijų grupės, kurios prekiaudamos telefonais nemokėjo mokesčių ir galėjo padaryti 5 mln. € žalą valstybei.     

 

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Darius Buta,

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

tel.: +370 5 2687 513, +370 615 46180, faks.: +370 5 2125 611, el. p.: d.buta@vmi.lt

 

Jūsų reitingas
Vidurkis (Balsavo: 0)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 žvaigždutės iš 5.