« Grįžti

Kompiuterinės ir sisteminės programinės įrangos viešasis pirkimas

Atnaujinimo data: 2019-10-11

INFORMACIJA APIE PRADEDAMUS PIRKIMUS

Prekių pirkimai

I. PERKANČIOJI ORGANIZACIJA, ADRESAS IR KONTAKTINIAI DUOMENYS:
I.1. Perkančiosios organizacijos pavadinimas ir įmonės kodas: Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, 188659752
I.1.1. Adresas, pašto kodas:  Vasario 16-osios g. 14, LT-01514 Vilnius
I.1.2. Kontaktiniai duomenys: asmuo(-enys) kontaktams, telefonas(-ai), faksas, el. paštas, interneto adresas(-ai) ir elektroninė prieiga prie informacijos (URL): Gintaras Rusevičius, tel. (8 5) 268 7902, el. paštas gintaras.rusevicius@vmi.lt, interneto adresas www.vmi.lt

II. PIRKIMO OBJEKTAS:
II.1. Pirkimo pavadinimas: Kompiuterinės ir sisteminės programinės įrangos viešasis pirkimas.
II.2. Trumpas pirkimo objekto apibūdinimas: Kompiuterinė ir sisteminė programinė įranga bei jos pristatymas Užsakovui. Pirkimo objektas yra suskirstytas į 4 dalis, kiekvienai Pirkimo objekto daliai bus sudaroma atskira pirkimo sutartis:

1.              Pirkimo objekto 1 dalis — Darbo stotys;
2.              Pirkimo objekto 2 dalis — Serveriai.
3.              Pirkimo objekto 3 dalis — Dokumentų skeneriai.
4.              Pirkimo objekto 4 dalis — Dokumentų skenavimo, kopijavimo ir spausdinimo įranga.

II.2.1. Pirkimo objekto tipas: Prekės

III. PIRKIMO BŪDAS IR JO PASIRINKIMO PRIEŽASTYS:
III.1. Pirkimo būdas: Atviras konkursas
III.2. Priežastys, dėl kurių pasirinktas nurodytas pirkimo būdas: Viešojo pirkimo vertė viršija tarptautinės vertės pirkimo ribą.

IV. SPRENDIMAS NEATLIKTI PIRKIMO NAUDOJANTIS CENTRINĖS PERKANČIOSIOS ORGANIZACIJOS (toliau — CPO) PASLAUGOMIS:
1 Pirkimo objekto dalis „Darbo stotys". CPO sistemoje nesiūloma ši prekių kategorija, siūlomas aukšto našumo stacionarus kompiuteris pilnai netenkina našumo poreikių sprendžiant specifinius VMI IS ir IT administravimo uždavinius. Atitinkamai CPO siūloma/VMI poreikis:

  • Procesoriaus našumas 14000/27000;
  • Maksimali RAM talpa 32/64, taip pat netenkina siūlomos atminties greitaveika;
  • CPO siūloma kietųjų diskų kaupiklių greitaveika ir talpa netenkina VMI poreikių;
  • Tinklo sąsajų kiekis 1/2;
  • CPO siūlomų monitorių įstrižainė 27"-29,5"/32"-34". Pažymėtina, kad realiai nei vienas tiekėjas nesiūlo didesnių nei 27" monitoriai;
  • Taip pat netenkina eilė kitų parametrų.

2 Pirkimo objekto dalis „Serveriai". CPO sistemoje nesiūloma ši prekių kategorija, alternatyvų nėra.
3 Pirkimo objekto dalis „Dokumentų skeneriai". CPO sistemoje nesiūlomi A3 formato skeneriai (B tipo skeneris). Taip pat visi siūlomi skeneriai nėra komplektuojami su valdymo programine įranga skirta konfigūruoti skenerį per kompiuterių tinkle, skenuoti ir perduoti failus į server, valdyti vartotojų prieigą prie nuskenuotų failų ir pan. Tai pat nekomplektuojami su VMI funkcijoms vykdyti būtina programine įranga – teksto atpažinimas OCR, skenavimas į .pdf tipo bylas. Nėra vaizdo kokybės gerinimo ir vaizdo optimizavimo programinės įrangos. Tokia įranga yra būtina pagerinant vaizdo kokybę bei minimizuojant failo dydį, VMI apdoroja ypatingai didelius skenuotų dokumentų kiekius, talpina juos į įvairias informacines sistemas todėl šios funkcijos yra labai svarbios ir būtinos.
4 Pirkimo objekto dalis „Dokumentų skenavimo, kopijavimo ir spausdinimo įranga". Prekės perkamos 4 pirkimo dalyje siūlomos viešųjų pirkimų sistemoje www.cpo.lt tačiau siūlomos techninės ir duomenų saugos charakteristikos netenkina Valstybinės mokesčių inspekcijos poreikių. VMI naudoje centralizuotą spausdinimo įrangos ir spausdinimo darbų valdymo bei kontrolės sistemą gamintojas – PaperCut-MF, CPO sistemoje nėra galimybės nurodyti, kad perkama įranga turi būti suderinama su šia programine įranga. Taip pat siekiant užtikrinti duomenų saugą spausdinant dokumentus tinkliniuose spausdintuvuose (daugiafunkcinius įrenginius) naudojame specialius įrenginius kurie įgalina spausdinimą vykdyti tik atsakingam darbuotojui priėjus prie atitinkamo įrenginio ir autentifikavus save. Taip pat šioje sistemoje integruotos saugaus slaptų dokumentų skenavimo, skenuojamų dokumentų OCR funkcijos.  Įsigyti identifikavimo įrangos atskirai nuo daugiafunkcinio įrenginio nėra galimybės, kadangi šie įrenginiai gali būti tarpusavyje nesuderinami, taip pat CPO įsigyta įranga gali būti nesuderinama su turimos valdymo sistemos funkcionalumais.

_________