Aukcionai ir turto pardavimai

Įmonių, teikiančių valstybei perduoto turto pardavimo paslaugas, sąrašas

Informacija apie parduodamą valstybei perduotą turtą

Informaciją apie VMI prie FM organizuojamus nekilnojamojo ir kilnojamojo turto pardavimus galite rasti VMI sistemoje e. aukcionai.

Pažymime, kad informacija apie

  • organizuojamus nekilnojamojo ir kilnojamojo turto kitus pardavimus,
  • turtą, kuris neturi savininko (ar savininkas nežinomas)

pateikiama žemiau.

Preliminarus VMI paaiškinimas apie mokesčius kompanijos „Uber“ partneriams - vairuotojams

Atnaujinimo data: 2015-11-19

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI), rūpindamasi, kad Lietuvos mokesčių mokėtojai žinotų, kaip laiku ir tinkamai vykdyti mokestines prievoles, pateikia informaciją apie mokėtinus mokesčius kompanijos „Uber" partneriams – vairuotojams. Šis preliminarus paaiškinimas parengtas pagal šiuo metu galiojantį teisinį reglamentavimą ir turimą informaciją apie „Uber" veiklos modelį. Šią informaciją VMI gavo glaudžiai bendradarbiaudama su „Uber" atstovais Lietuvoje ir jų mokesčių ekspertais iš Olandijos.

VMI pažymi, kad „Uber" partneriai – vairuotojai privalo registruoti individualią veiklą, išsiimdami individualios veiklos pažymą Mokesčių inspekcijoje. Tai patogiausia padaryti per „Mano VMI" sistemą elektroniniu būdu (https://www.vmi.lt/manoVMI).  Šios rūšies individuali veikla pagal pažymą apmokestinama 5 proc. Gyventojų pajamų mokesčio tarifu, mokestis turi būti sumokamas pasibaigus metams deklaruojant pajamas iki gegužės 1 dienos. GPM mokamas nuo pajamų sumos, atėmus leidžiamus atskaitymus, t.y. be pagrindžiančių dokumentų atėmus 30 proc., arba atėmus tas leidžiamas išlaidas, kurias mokėtojas gali pagrįsti dokumentais. Be abejo, „Uber" partneriai privalo mokėti Privalomojo sveikatos draudimo (PSD, 9 proc. nuo pusės apmokestinamųjų pajamų) ir Valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokas (28,5 proc. nuo pusės pamokestinamųjų pajamų), kurias administruoja „Sodra" (išsamesnę informaciją teikia „Sodra": www.sodra.lt, tel. 1883).

„Uber" partneriai taip pat turėtų atkreipti dėmesį, kad už „Uber" jiems suteiktas paslaugas, t.y. už tai, kad partneriai- vairuotojai, naudojasi „Uber" mobiliąja aplikacija ir kt. paslaugomis (pvz., apmokėjimų už keliones administravimą), reikės mokėti pridėtinės vertės mokestį (PVM). PVM (tarifas – 21 proc.) reikės mokėti kas mėnesį (jei buvo vykdoma veikla) nuo sumos, kurią „Uber" kompanija pasiims sau kaip užmokestį už leidimą naudotis jos infrastruktūra (pavyzdžiui, vairuotojas per mėnesį gavo 100 € pajamų, „Uber" kompanijos paslaugų kaina partneriui – 25 €, tad vairuotojas nuo 25 € turės sumokėti PVM). VMI rekomenduoja partneriams – vairuotojams plačiau pasidomėti PVM įstatymo taikymo ypatumais, dėl kurių partneriams - vairuotojams gali atsirasti prievolė registruotis PVM mokėtojais.

 „Uber" kompanijos partneriai – vairuotojai turėtų žinoti, kad „Uber" atstovai įsipareigojo VMI teikti išsamią informaciją apie jų partnerių gaunamas pajamas, todėl VMI rekomenduoja veiklą vykdyti neslepiant mokesčių.

VMI, kaip institucija, atsakinga už mokesčių administravimą, pažymi, kad šis pateiktas išaiškinimas yra tik dėl mokesčių sumokėjimo, VMI neteikia pozicijos dėl „Uber" veiklos modelio  teisinio reglamentavimo, esančio ministerijų kuravimo srityje.

VMI primena, jog informaciją ir konsultacijas visais mokesčių klausimais teikia VMI Mokesčių informacijos centras telefonu 1882, atsakymus į rūpimus mokestinius klausimus mokesčių mokėtojai gali gauti apsilankę VMI svetainėje, adresu http://www.vmi.lt/cms/elektroniniai-paklausimai.

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Darius Buta,

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

tel.: +370 5 2687 513, +370 615 46180, faks.: +370 5 2125 611, el. p.: d.buta@vmi.lt