Dažniausiai užduodami klausimai apie i.SAF

1. Kaip patikslinti pateiktą PVM sąskaitų faktūrų registrą?


Prisijungus prie PVM sąskaitų faktūrų registrų sistemos (i.SAF), reikia patikrinti, ar nėra „rengiamo" registro, jei yra – jį reikia taisyti arba pašalinti, jei nėra - atidaryti priimtą aktualų registrą ir spausti mygtuką „Tikslinti". Kad nesusidubliuotų rinkmena, reikia kelti rinkmeną su lygiai tokiu pačiu „Part Number" numeriu, kaip buvo įkelta prieš tai.


2. Ar reikia įtraukti į PVM sąskaitų faktūrų registrą menamą PVM, kurį reikia apskaičiuoti ir deklaruoti PVM deklaracijoje?


Ne, nereikia. I.SAF įtraukiama tik ta informacija, kuri yra nurodyta PVM sąskaitoje – faktūroje.


3. Ar PVM sąskaitų faktūrų registrai turi sutapti su PVM deklaracija?


Ne, neturi.


4. Ar visą PVM sumą rodyti gaunamų PVM sąskaitų faktūrų registre, jei įsigytos prekės skirtos reprezentacijai ?


Taip, turi būti nurodoma visa PVM suma.


5. Jei kryžminio sutikrinimo metu, nustatytas neatitikimas iš verslo partnerio pusės, ar reikia informuoti mokesčių mokėtoją, kad pataisytų?


Ne, nereikia. Kryžminio sutikrinimo paslauga yra skirta mokesčių mokėtojams, todėl jie patys vertina neatitikimus ir sprendžia, ar reikia tikslinti registrus, ar ne.


6. Kas bus, jei kryžminio sutikrinimo ataskaitoje liks neatitikimų, ar numatytos baudos?


i.SAF kryžminio sutikrino paslauga yra skirta mokesčių mokėtojams, todėl jie patys vertina kryžminio sutikrinimo neatitikimus, gautų/išrašytų PVM sąskaitų faktūrų duomenis, kurie įtraukti į registrus ir sprendžia, ar reikia tikslinti registrus.
Jei mokesčių mokėtojas gaunamų/išrašomų registruose pateikė teisingus duomenis (tokius, kokie yra nurodyti gautoje/išrašytoje PVM sąskaitoje faktūroje) – nieko tikslinti nereikia. Dėl kryžminio sutikrinimo ataskaitoje nustatytų neatitikimų baudos nenumatytos. Svarbu, kad registrai būtų pateikti.


7. Fizinis asmuo PVM mokėtojas gauna sąskaitas, nesusijusias su jo vykdoma veikla ir jų į gaunamų PVM sąskaitų faktūrų registrą netraukia, bet po kryžminio sutikrinimo rodo neatitikimus, nes išrašiusi pusė jas įtraukia į išrašomų PVM sąskaitų faktūrų registrą.


Fiziniam asmeniui tokių PVM sąskaitų faktūrų traukti į gaunamų PVM sąskaitų faktūrų registrą nereikia.


8. Į kurį registrą traukti debetines, kreditines PVM sąskaitas faktūras?


PVM mokėtojas, išrašęs debetines, kreditines PVM sąskaitas faktūras, jas traukia į išrašomų PVM sąskaitų faktūrų registrą, pirkėjas, gavęs tokias sąskaitas, jas traukia į gaunamų PVM sąskaitų faktūrų registrą.


9. Kurią datą, registruojant gautas PVM sąskaitas faktūras i.SAF reikia nurodyti - PVM sąskaitos faktūros išrašymo (pvz., sausio), ar PVM sąskaitos faktūros gavimo datą (pvz., vasario)?


PVM sąskaita faktūra gaunamų PVM sąskaitų faktūrų registre registruojama, nurodant teisingą jos išrašymo datą, tokią, kokia yra nurodyta dokumente (sausio mėn.), o įtraukimo į apskaitą rodoma data, kai PVM sąskaita faktūra gauta (vasario mėn.). Neatitikimas kryžminio sutikrinimo ataskaitoje dings po gaunamų PVM sąskaitų faktūrų registro pateikimo už vasario mėnesį.Daugiau klausimų apie i.SAF rasite čia