Dažniausiai užduodami klausimai apie i.VAZ

1. Kas turi teikti važtaraščių duomenis į i.VAZ, t. y., ar krovinio siuntėjas, ar vežėjas, ar gavėjas ?


Važtaraščių duomenis i.VAZ teikia važtaraščio rengėjas. Važtaraščio rengėjas – mokesčių mokėtojas, kuris yra krovinio siuntėjas, arba kitas asmuo, rengiantis važtaraštį / teikiantis važtaraščio duomenis. T. y., kas bus važtaraščio rengėjas turi nuspręsti patys pervežimo operacijos dalyviai. Važtaraščio duomenis i. VAZ gali teikti bet kuris važtaraščio rengėjas, jei siuntėjas i. MAS nustatymuose nėra apribojęs važtaraščio duomenų teikimo teisės kitiems asmenims.


2. Kokie duomenys privalo būti teikiami į i.VAZ ?


VMI reikia pateikti šiuos važtaraščio duomenis: važtaraščio rengėjo suteiktą važtaraščio numerį; važtaraščio išrašymo datą; krovinio išgabenimo datą ir laiką; siuntėjo duomenis; vežėjo duomenis; gavėjo duomenis; krovinio pakrovimo ir iškrovimo adresus; krovinio pavadinimą, kiekį ir krovinį gabenančios transporto priemonės valstybinį numerį.


3. Kodėl negalime pateikti važtaraščių duomenų?


Neturite priskirtos teisės važtaraščių duomenų teikimui.


4. Kaip pakeisti neteisingai nurodytus važtaraščio duomenis, kai važtaraštis uždarytas?


Turėtumėte pateikti patikslinančią informaciją per papildomo dokumento pridėjimo funkciją i. VAZ.


5. Ar reikia teikti važtaraščio duomenis, jeigu siuntėjas vienas asmuo, o vežėjas ir gavėjas tas pats ir pats vežėjas-gavėjas su savo transportu važiuoja pasiimti prekių pas siuntėją?


Jeigu išrašote važtaraštį ar kitą krovinio gabenimo dokumentą, kur siuntėjas su gavėju yra skirtingi asmenys, tuomet duomenis į i. VAZ teikti reikia.


6. Ką daryti, jeigu reorganizavus Miškų urėdijas į Valstybės įmonę Valstybinių miškų urėdija, buvusių miškų urėdijų atstovai i.Vaz sistemoje mato senuosius padalinius ir a.VAZ atsargines priemones taip pat gauna senųjų urėdijų vardu?


Kadangi padaliniai buvo reorganizuoti ir tapo vienu juridiniu asmeniu, atstovavimo teises turėtumėte gauti ir a. VAZ prisijungimus susigeneruoti ne padalinio, o pagrindinės Valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdija vardu.Daugiau klausimų apie i.VAZ rasite čia