Kasos aparatų kvitai

Kodėl verta mokėti atskirti fiskalinį kasos aparato kvitą nuo išankstinės sąskaitos

Kiekvienam gyventojui, atsikaičiusiam grynaisiais pinigais ar mokėjimo kortele vietose, kuriose yra įrengtas kasos aparatas, turi būti išduodamas fiskalinis kasos aparato kvitas. Tik toks kvitas užtikrina, kad gyventojo sumokėtus pinigus įmonės tinkamai apskaitys ir sumokės mokesčius. 

Deja, įmonės, užsiimančios viešojo maitinimo veikla, neretai vietoje fiskalinių kasos aparatų kvitų, kurie užtikrina iš Jūsų gautų pajamų apskaitymą ir mokesčių apskaičiavimą, išduoda ne fiskalinius kasos aparatų kvitus, o išankstines sąskaitas. Šios išankstinės sąskaitos savo išoriniais rekvizitais beveik nesiskiria nuo fiskalinių kasos aparatų kvitų, bet neužtikrina gautų pajamų apskaitymo.

Išankstinių sąskaitų pavyzdžiai (tik tokį „kvitą" pateikusi įmonė greičiausiai mokesčių nemokės):

Fiskalinio kasos aparato kvito pavyzdys, kuriame nurodyti visi privalomi duomenys (tokį kvitą pateikusi įmonė mokesčius sumokės):

Pagrindinis skirtumas tarp fiskalinio kasos aparato kvito ir išankstinės sąskaitos yra toks: išankstinėje sąskaitoje nėra fiskalinio logotipo – LTF

Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus fiskalinio kasos aparato kvite turi būti nurodytas fiskalinis logotipas, kurį sudaro trijų raidžių LTF derinys, reiškiantis, kad įmonės pajamos yra įtrauktos į apskaitą ir bus sumokėti mokesčiai.

Pateikiamas fiskalinio kasos aparato kvito fiskalinio logotipo pavyzdys

Apie kvito neišdavimą Valstybinė mokesčių inspekcija ragina pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882, e. anketa VMI interneto puslapyje www.vmi.lt.