Leidiniai

« Grįžti

Kaip naudotis „Įmonių ir asmenų žurnalu“ pildant PVM sąskaitų faktūrų registrus?

Atnaujinimo data: 2018-06-08
Registracijos numeris   KD-8909

 

Pildant gaunamų ir /ar išrašomų PVM sąskaitų faktūrų  registrą , pirkėją arba pardavėją galima pasirinkti iš „Įmonių ir asmenų" žurnalo. Naudotis žurnalu galima atliekant vieną iš šių (arba abu) veiksmų (-us):

  • į gaunamų ir /ar išrašomų PVM sąskaitų faktūrų  registrą  įvedant  pirkėją ar pardavėją  yra  galimybė jį įtraukti į „Įmonių ir asmenų" žurnalą. Pvz. prie  pirkėjo laukelio pasirinkite  „Įvesti naują"  →  įvedus kodą arba PVM kodą, paspauskite paieškos ženkliuką ir pirkėjo duomenys užsipildys automatiškai → paspauskite „Įtraukti į žurnalą" ir duomenys bus įtraukti į žurnalą. Ateityje pildant registrą, pirkėją ar pardavėją galima pasirinkti iš žurnalo ir PVM sąskaita faktūra užsipildys žurnale išsaugotais pirkėjo ar pardavėjo duomenimis.
  • taip pat į „Įmonių ir asmenų" žurnalą galima užsipildyti ir nevedant PVM sąskaitų faktūrų duomenų į registrus. Norėdami susikurti ir išsaugoti asmenį „Įmonių ir asmenų" žurnale, kairėje meniu pusėje pasirinkite „Žurnalai" → „Įmonės ir asmenys" → „Pridėti naują". Atsivėrusiame lauke pasirinkus tipą (pvz. Lietuvos juridinis asmuo ar kitą tipą), įvedus PVM mokėtojo kodą ir paspaudus paieškos ženkliuką, žurnalas užpildomas įmonės ar asmens duomenimis. Padalinio pavadinimas, banko sąskaitos nr. ir kontaktinė informacija nėra privalomi laukai. Jeigu minėta įmonė žurnale išsaugoma tik dėl PVM sąskaitų faktūrų, o ne važtaraščių duomenų teikimo, tuomet pakrovimo ir iškrovimo adresai gali  būti nepildomi.