Naujienos

Ištaisius praeities klaidas dabar, nereikės aiškintis VMI ateityje

Atnaujinimo data: 2019-05-29

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad pagal VMI turimus duomenis bei informaciją gaunamą iš užsienio mokesčių administratorių, įvertino mokesčių mokėtojų rizikingumą ir atrinktiems asmeniškai primins apie galimybę iki liepos 1 d. praeityje pamirštus mokesčius sumokėti be jokių baudų ir delspinigių. Šiems mokesčių mokėtojams artimiausiu metu VMI išsiųs laiškus, raginančius darsyk peržiūrėti savo ankstesnių laikotarpių pajamų deklaracijų duomenis ir įvertinti jų teisingumą.

Pirmieji laiškų sulauks gyventojai, kurie atrinkti įvertinus VMI turimą informaciją apie jų pajamas ir išlaidas bei suskaičiavus ženklų jų neatitikimą, taip pat tie, kurie galimai nedeklaravo savo turimų lėšų užsienyje (remiantis iš užsienio šalių gaunama informacija) bei vykdę pavežėjimo / taksi / e. komercijos veiklas, tačiau pamiršę sumokėti mokesčius. Artimiausiu metu tokių laiškų sulauks ir įmonės, kurios VMI vertinimu pasižymi aukšta mokesčių vengimo rizika.

„VMI visų pirma siekia bendradarbiauti ir leisti mokesčių mokėtojams savarankiškai ištaisyti praeities klaidas, o ne juos bausti. Iš savo patirties žinome, jog išsiuntus laišką ar pasikvietus pokalbiui mokesčių mokėtojai pasitaiso ir didžiąja dalimi atvejų griežtų kontrolės veiksmų su visomis juos lydinčiomis pasekmėmis neprireikia", – sako VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas, pažymėdamas, jog esant galimybei iki liepos 1 d. pamirštus mokesčius sumokėti be jokių baudų ir delspinigių, jaučiame pareigą apie tai informuoti tuos, kurių rizikingumas kelia pagrįstų klausimų ir kuriems nepatikslinus deklaracijų, po liepos 1 d. teks pasiaiškinti mokesčių administratoriui.

Kodėl verta atkreipti dėmesį?

Kai gyventojas pateikia ar patikslina savo ankstesnių laikotarpių deklaracijas, kuriose deklaruoja papildomas pajamas, atitinkančias jo patirtas išlaidas, tai mokesčių mokėtojas taip pagerina savo rodiklius, pagal kuriuos jis yra laikomas patikimu mokesčių mokėtoju. VMI atsiskleidusio mokesčių mokėtojo neįtrauks į rizikingųjų sąrašus - jis išvengs kontrolės veiksmų ir lydinčių pasekmių ateityje.

Ką daryti gavus laišką?

VMI siūlo mokesčių mokėtojui gavus laišką pasinaudoti vienintele galimybe ir iki liepos 1 d. patikslinti ar pateikti 2014 – 2018 m. mokesčių deklaracijas. Papildomai deklaruotus mokesčius be jokių baudų ar delspinigių reikia sumokėti per 20 dienų, o jei toks laikas yra per trumpas – kreiptis į VMI ir sudaryti periodinių mokėjimų grafiką iki 2 metų be jokių palūkanų.

Nuo metų pradžios jau gauti 625 prašymai sudaryti savanoriškai deklaruotų anksčiau pamirštų mokesčių periodinių mokėjimų grafikus bendrai beveik 5 mln. Eur sumai, iš jų per paskutinę savaitę - 42 prašymai 311,2 tūkst. Eur sumai.

Plačiau sužinoti apie tai, kaip ir kodėl verta pasinaudoti vienintele galimybe sumokėti praeityje pamirštus mokesčius, galima VMI interneto svetainėje, adresu www.vmi.lt/cms/tavienintele ir www.kiek.lt, atsakymus į susijusius klausimus teikia konsultantai – 1882, pasirinkus 5 mygtuką „vienintelė galimybė atsiskleisti".

VMI palankūs LVAT sprendimai.

VMI informuoja, jog pastaruoju metu Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas priėmė net 9 VMI palankius sprendimus, kuriais konstatuota, jog VMI atliktų mokestinių patikrinimų metu gyventojams (šeimai) pagrįstai priskaičiavo apie 470 tūkst. Eur papildomai mokėtinų mokesčių, delspinigių bei baudų. Mokėtinos sumos buvo priskaičiuotos po to, kai VMI turimais duomenimis buvo konstatuota, jog gyventojų išlaidos gerokai viršijo jų gaunamas oficialias pajamas.

 

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Rūta Asadauskaitė,
Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos
tel.: +370 5 2687 297, +370 620 88383, el. p.: ruta.asadauskaite@vmi.lt