Naujienos

Prie komercinių pasiūlymų bendrovė iškart pridėjo ir padangų, kad išvengtų PVM

Atnaujinimo data: 2017-02-21

Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – Šiaulių AVMI) specialistai, aiškindamiesi pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) nemokėjimą, pravėrė vienos šiauliškės bendrovės sandėlius ir rado atsargų – daugiausia lengvųjų automobilių padangų – trūkumą beveik už 87 tūkst. eurų. Bendrovė susigrąžino į sandėlius prekes, skubiai sumokėjo 18 tūkst. eurų PVM. Pašalino ir kitus trūkumus, papildydama valstybės biudžetą beveik 60 tūkst. eurų, bei atsiuntė padėką „...už verslo rizikų išgryninimą".

Ši transporto priemonių didmenine ir mažmenine prekyba bei remontu besiverčianti bendrovė, veiklą plėtojanti Šiaurės bei Pietų Lietuvoje, savas prekes dalino į dešinę ir kairę belekaip (be dokumentų ir deramos apskaitos). Taip, pavyzdžiui, dalis iš Kinijos įsigytų padangų atsidūrė pas vieną gyventoją. Jas gavo ne su sąskaita faktūra, bet kartu su bendrovės surašytu... komerciniu pasiūlymu. Žmogus prekiavo padangomis turgavietėse nuo Rietavo iki Šiaulių, o su bendrove atsiskaitydavo grynais pinigais. Beje, tai veiklai 2015 m. jis turėjo verslo liudijimą, o štai 2016 m. savo veiklą jis įteisino tik operatyvaus patikrinimo metu, sumokėdamas ir paskirtą baudą (72 €).

„Gal tai ir buvo pagrindinė priežastis, kodėl prekeivis teigė, sandorių su bendrove turėjęs tik 2015-aisiais, nes pernai be verslo liudijimo negalėjęs ir neprekiavęs padangomis. Tuo tarpu bendrovės apskaita rodė, kad ir 2015-aisiais ji minėtam gyventojui nepateikė nė vienos PVM sąskaitos faktūros, o pastarasis nė karto neatsiskaitė su bendrove, – paaiškina Šiaulių AVMI Gyventojų patikrinimų skyriaus vedėja, vykdanti Kontrolės departamento direktorės funkcijas, Rima Rasickienė, kad tokiu būdu atsiranda neapskaitomos pajamos. – Kai inicijuojamas kontrolės veiksmas, siekiame, kad mokesčių mokėtojas bendradarbiautų, ištaisytų nustatytus neatitikimus ir suprastų, kuo gali išvirsti jo klaidos, kad jų nekartotų. Pavyksta susikalbėti, taisosi, net laiškus atsiunčia padėkodami. Juk nesinori būti mažuma, kai daugelis mokesčių mokėtojų dirba sąžiningai ir savo mokestines prievoles vykdo deramai bei laiku."

Bendrovės vadovas – akcininkas ne tik sutvarkė apskaitą, išrašė PVM sąskaitas faktūras įmonėms, kuriose yra bendrovės prekės, nuo jų deklaravo pardavimo PVM, į valstybės biudžetą sumokėjo bendrai beveik 60 tūkst. eurų* mokesčių, iš kurių PVM sudarė beveik pusę, bet ir padėkojo... „už šio mano verslo rizikų išgryninimą. Be jūsų atliekamų kontrolės procedūrų nebūčiau tam skyręs tiek laiko ir nebūčiau įsigilinęs į šio proceso galimas rizikos detales".

Šiaulių AVMI primena, kad pranešti apie mokestinius pažeidimus galima VMI pasitikėjimo telefonu 1882, taip pat užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk", užėjus į apskrities Mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

* Už tokią sumą Šiaulių miesto savivaldybė būtų galėjusi Šiauliuose atnaujinti, perkloti naujomis trinkelėmis, 210 kv. m dviračių takų.

 

 

 

Išsamesnė informacija žurnalistams:

 

Elona Limantienė,

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija,

 tel.: (8 41) 59 23 06, +370 616 56 416; el. p. e.limantiene@vmi.lt