VMI naujienos

« Grįžti

Mokesčių inspektoriai išaiškino užsieniečių įmonę, imitavusią veiklą ir siekusią neteisėtai pasipelnyti

Atnaujinimo data: 2015-02-05

2015 m. vasario 5 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – Šiaulių AVMI) specialistai Lenkijos ir Latvijos mokesčių administratoriams pateikė svarių įrodymų, kad juos sudominusi Šiaulių įmonė nevykdė Lietuvoje realios ūkinės veiklos. Šioje įmonėje tik pagal dokumentus per dieną buvo perkraunami dideli kiekiai prekių iš 1–6 transporto priemonių. Ir tai darė vienintelis darbuotojas. Taip našiai minimaliais resursais dirbanti „įmonė" deklaravo pernai per aštuonis mėnesius patiekusi prekių beveik už 24 mln. Lt. Mokesčių specialistai, atskleidę šią „priedangos" įmonę ir išaiškinę jos taikomą pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) „plovimo" schemą, vadinamąją „karuselę", sutrukdė milijonus PVM neteisėtai pasisavinti iš Lenkijos ir Latvijos biudžetų.

 Šiauliuose registruotoje bendrovėje įdarbinti 2 žmonės: direktorius iš Baltarusijos ir sandėlininkas iš Latvijos.  Pirmasis darbavosi po 1 valandą, o antrasis – po 4 valandas per dieną, gaudami atitinkamą minimalaus atlyginimo dalį. Turbūt direktoriaus darbo grafikas nesutapo su patikrinimo laiku, kad į jį vadovas nesiteikė atvykti. Iš PVM deklaracijose nurodytų prekių tiekimų už beveik 24 mln. Lt – Lietuvoje būta tik 500 Lt pardavimų su 100 Lt standartinio tarifo PVM. Visa kita teko Europos Sąjungos PVM mokėtojams, arba, kaip bendrovės apskaitoje nurodyta, prekės parduotos vienintelei Lenkijos įmonei, atsiskaitant per Panamoje registruotą ofšorinę kompaniją ir ten atidarytą sąskaitą.

„Patikrinimo metu bendrovė nepateikė įrodymų, t. y. pagrindžiančių privalomų dokumentų, kad ūkinės operacijos faktiškai vyko. Įgaliotasis atstovas pripažino, kad prekių nei sandėliuoja, nei jų likučių turi, – situaciją komentuoja Šiaulių AVMI Kontrolės departamento direktorė Zonė Lapienė. – Iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sužinojome, kad ši bendrovė, kuri neva įsiveždavo mėsą iš Latvijos, nėra ir niekada nebuvo patvirtinta ar registruota Lietuvos Respublikos maisto kontrolės informacinėje sistemoje ar veterinarinį patvirtinimą turinčių gyvūninio maisto tvarkymo subjektų registre. Šie ir kiti faktai bei aplinkybės rodo, kad prekės nebuvo atgabentos į Lietuvą ir išgabentos. Kontrolės veiksmo metu konstatuota, kad Baltarusijos piliečio bendrovė iš tiesų prekių nei įsigydavo, nei jomis prekiavo, buvo surašomi tik apskaitos dokumentai tam, kad sudarytų sąlygas Lenkijos bei Latvijos įmonėms neteisėtai iš biudžeto nemokėti arba susigrąžinti milijonus litų pridėtinės vertės mokesčio."

Mokesčių administratorius šią bendrovę, kaip nevykdančią ekonominės veiklos ir neįsigyjančią prekių iš kitų Europos Sąjungos valstybių, pripažino „priedangos" įmone ir išregistravo iš PVM mokėtojų registro. Šiaulių AVMI duomenimis, per 2014 m. iš PVM mokėtojų registro apskrityje išregistruota 297 PVM mokėtojų, iš jų - 123 mokesčių administratoriaus iniciatyva. AVMI specialistų surinkta medžiaga perduota FNTT Šiaulių apygardos valdybai, kuri pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Šiaulių AVMI primena, kad apie įvairius mokestinius pažeidimus pranešti galima VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk", taip pat užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

 

 

Išsamesnė informacija žurnalistams:

 

Elona Limantienė,

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija,

 tel.: (8 41) 59 23 06, +370 616 56 416; el. p. e.limantiene@vmi.lt


Mokesčių naujienos

Dėl avansinio pelno mokesčio deklaracijos tikslinimo termino pratęsimo

Atnaujinimo data: 2020-08-20
Informuojame, kad Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų...
Rodoma 1 - 3 iš 127 rezultatų.
Elementų puslapyje 3
iš 43