VMI naujienos

« Grįžti

Vejapjovėmis „šienavo“ mokesčius

Atnaujinimo data: 2015-01-06

2015 m. sausio 6 d., Vilnius. Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Vilniaus AVMI) informuoja, kad patikrinusi įmonę, kuri verčiasi vejapjovių, sniego pjūklų, generatorių, vandens siurblių ir pompų, kompresorių, kultivatorių ir kt. prekių, įsigytų Kinijoje, prekyba smulkiesiems verslininkams bei prekybininkams pagal verslo liudijimus, nustatė per 200 tūkst. litų nesumokėtų mokesčių.

Įvertinus riziką ir palyginus su Vilniaus AVMI turimais duomenimis, kilo įtarimai, jog bendrovė neapskaito gautų pajamų. Pradėjusi kontrolės veiksmus įmonėje VAVMI buhalterinės apskaitos dokumentuose nustatė didelį neparduotų prekių likutį. Norėdami įsitikinti ar dokumentuose rodomi prekių kiekiai yra teisingi, mokesčių inspektoriai nusprendė šias prekes inventorizuoti.

Informavus įmonę apie inventorizaciją, direktorius mįslingai tapo nepasiekiamas, tiesiog „išvykęs" arba „jo nebuvo įmonės patalpose". Po kelių dienų atlikusi inventorizaciją, VAVMI nustatė didelį prekių trūkumą.  Prekės jau buvo parduotos, tačiau pajamos neapskaitytos. Po inventorizacijos bendrovė puolė tikslinti buhalterinės apskaitos registrus.

Kontrolės patikrinimo metu paaiškėjo, kad skaičiai buhalteriniuose dokumentuose bei prekių kiekis sandėlyje stebuklingu būdų išsilygino. Deja, bet magija bendrovei nepadėjo. Tikslinant bendrovės apskaitos duomenis išaiškėjo, jog įmonė daugiau nei 700 tūkst. Lt padidino parduotų prekių savikainą bei veiklos sąnaudas. Šios sumos „taupymas" įmonei kainavo 124 tūkst. Lt pelno mokesčio.

 „Įmonės direktorius bandė „taupyti" net tik padidindamas prekių savikainą, bet ir iš Kinijos įsigytas prekes laikydamas ir veiklą vykdydamas nuosavose patalpose, kurios nebuvo įregistruotos ir už kurias nebuvo sumokėtas nekilnojamojo turto mokestis. Kontrolės veiksmų metu papildomai nustatyta daugiau nei 200 tūkst. Lt nesumokėtų mokesčių suma,"– pasakoja Vilniaus AVMI Kontrolės departamento viršininkas Marius Žemgulis.

Vilniaus AVMI primena, kad gyventojai apie nelegalios veiklos atvejus, neapskaitytas pajamas ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk", užpildę anketą internetinėje svetainėje Vejapjovėmis „šienavo" mokesčius arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

 

Justina Kvedaraitė,

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

tel.: (8 5) 2 687 670, +370 610 08 433; el. p.: j.kvedaraite@vmi.lt


Mokesčių naujienos

Dėl avansinio pelno mokesčio deklaracijos tikslinimo termino pratęsimo

Atnaujinimo data: 2020-08-20
Informuojame, kad Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų...
Rodoma 1 - 3 iš 127 rezultatų.
Elementų puslapyje 3
iš 43