VMI naujienos

« Grįžti

Tikrąsias dviračių nuomos pajamas atskleidė įsigytas turtas Palangoje

Atnaujinimo data: 2015-02-10

Klaipėdos AVMI 2014 m. dėl galimo vengimo deklaruoti pajamas ir mokesčius, registruoti vykdomą ekonominę veiklą ar registruotis PVM mokėtojais  atliko per 1,8 tūkst. gyventojų patikrinimų, nustatė per 14,2 mln. eurų neapskaitytų pajamų, priskaičiavo per 3,3 mln. eurų mokėtinų mokesčių, iš jų PVM – 0,4 mln. eurų.

2015 m. vasario 10 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Klaipėdos AVMI), patikrinusi, iš kokių lėšų viena sutuoktinių pora įsigijo per milijono vertės namą Palangos centre, nustatė, kad sutuoktiniai nedeklaravo daugiau nei 160 tūkst. eurų (apie 0,6 mln. litų) pajamų, gautų iš dviračių nuomos. Tokiu būdu galimai siekta išvengti mokesčių, tarp jų ir pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) - padidinus deklaruotas pajamas atsirado prievolė registruotis PVM mokėtoju ir į biudžetą sumokėti apie 50 tūkst. eurų (apie 170 tūkst. litų) PVM.  

„Mokesčių inspekcija patikrinimą pradėjo įvertinusi VMI turimus ir kitų šaltinių duomenis, pagal kuriuos namą ir sklypą Palangoje įsigijusiems sutuoktiniams pritrūko pajamų patirtoms išlaidoms pagrįsti. Nustatyta, kad būstui įsigyti buvo paimta, o vėliau grąžinta solidi banko paskola. Į sąskaitas bankuose nuolat buvo įnešamos nemažos grynųjų pinigų sumos, kuriomis buvo dengiamos nekilnojamojo turto įsigijimo išlaidos. Nors sutuoktiniai buvo įsigiję verslo liudijimus dviračių nuomos veiklai ir kasmet deklaruodavo gautas pajamas, tokios sumos jų deklaracijose neatsispindėjo", - sakė Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė Gražina Rimkienė.

Visai ką kita atskleidė palangiškių pildyti individualios veiklos pajamų apskaitos žurnalai. Paaiškėjo, kad per pastaruosius penkerius metus gautos pajamos iš dviračių nuomos buvo apie 160 tūkst. eurų (apie 0,6 mln. litų) didesnės, nei oficialiai deklaruota Metinėse pajamų deklaracijose. Sutuoktiniai bandė teisintis, esą pajamų skirtumas susidarė todėl, kad  deklaracijose vietoj gautų pajamų pagal verslo liudijimą jie nurodydavo gauto pelno sumas.  

 „Tokiais paaiškinimais gyventojai dažniausiai ir bando pagrįsti savo „klaidas" pajamų deklaracijose, kai akivaizdžiai nedeklaruojamos visos gautos pajamos. Tačiau tikroji priežastis neretai yra kita – bandymas išvengti PVM.  Pvz., šiuo atveju įvertinus vieno iš sutuoktinių pateiktas patikslintas GPM deklaracijas už 2009-2013 m., paaiškėjo, kad gautos pajamos iš individualios veiklos viršijo nustatytą PVM ribą. Gyventojas dėl šios priežasties jau anksčiau turėjo registruotis PVM mokėtoju, teikti deklaracijas bei mokėti PVM, tačiau  apie 50 tūkst. eurų (apie 170 tūkst. litų) PVM į biudžetą sumokėjo tik sulaukęs mokesčių inspekcijos patikrinimo. Tokiais atvejais, delsiant sumokėti mokesčius, yra skaičiuojami ir delspinigiai", - priminė G. Rimkienė.

Klaipėdos AVMI primena, jog apie žinomus mokestinius pažeidimus galima pranešti paskambinus trumpuoju VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk", taip pat užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

#

Laima Domarkienė,

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

tel.: (8 46) 469249, +370 698 33096; el. p. L.Domarkiene@vmi.lt


Mokesčių naujienos

Dėl Verslo liudijimą įsigyjančio gyventojo atmintinės (trumposios) papildymo

Atnaujinimo data: 2020-06-01
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau − VMI...
Rodoma 1 - 3 iš 63 rezultatų.
Elementų puslapyje 3
iš 21