VMI naujienos

« Grįžti

VMI nustatė grūdus pardavinėjančią įmonę, bandžiusią neleistinai susigrąžinti PVM už prabangų laivą

Atnaujinimo data: 2015-08-25

2015 m. rugpjūčio 25 d., Marijampolė. Marijampolės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad nustatė Marijampolės įmonę, kurios savininkai nusipirko pramoginį katerį, įregistravo jį kaip įmonės turtą, nors įmonės veikloje jis nebuvo naudojamas, ir norėjo neleistinai iš biudžeto susigrąžinti beveik 40 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (įtraukė laivo pirkimo pridėtinės vertės mokestį (toliau – PVM) į atskaitą).

Marijampolės AVMI pasidomėti įmonės turimos PVM permokos pagrįstumu paskatino birželio mėn. gautas prašymas susidariusia grąžintina mokesčių suma leisti padengti kitos susijusios įmonės skolą valstybei. Pradėjus operatyvų patikrinimą paaiškėjo, kad didžioji dalis PVM permokos susidarė praėjusių metų pabaigoje įmonei už daugiau kaip 130 tūkst. eurų nusipirkus motorlaivį – pramoginį katerį, kurio pirkimo PVM – beveik 40 tūkst. eurų, buvo įtraukta į PVM atskaitą.

Kadangi įmonės vykdoma veikla – grūdinių kultūrų ir pašarų gyvuliams didmeninė prekyba, pirkinys, visiškai nebūdingas vykdomai veiklai, iš karto atkreipė Mokesčių inspekcijos darbuotojų dėmesį. Pasidomėjus sandorio aplinkybėmis, įmonės vadovas paaiškino, esą laivas pirktas ketinant jį parduoti, bet patikrinimo laikotarpiu nepateikė jokių įrodymų, liudijančių pastangas jį parduoti. Paaiškėjo, kad motorlaivis yra paruoštas eksploatuoti - įregistruotas Vidaus vandenų transporto priemonių registre, metams laiko apdraustas laivų draudimu, laikomas Klaipėdos apskrityje. Kaip teigė įmonės vadovas, visa tai reikalinga tam, kad potencialūs pirkėjai galėtų laivą išbandyti ir juo „pasimėgauti", tačiau tokie paaiškinimai mokesčių administratoriaus neįtikino.  

Objektyviai įvertinus visas aplinkybes, paaiškėjo, kad į atskaitą įtraukti motorlaivio pirkimo PVM įmonė negalėjo, nes ši prekė nebuvo naudojama įmonės veikloje. Įmonės vadovui buvo pasiūlyta patikslinti PVM deklaraciją ir sumažinti PVM atskaitą, iš jos išimant laivo pirkimo PVM. 

„Įmonė PVM permokos grąžinti neprašė, tačiau ja norėjo padengti kitos, susijusios įmonės skolą valstybei. Jei ši permoka yra nepagrįsta ir susidariusi neteisėtai, tai yra ne kas kita, kaip siekis naudojantis PVM atskaita pasipelnyti iš valstybės. Tokios schemos Mokesčių inspekcijai yra gerai žinomos ir mūsų užduotis – užkirsti joms kelią, kas šiuo atveju ir buvo padaryta", - sako Marijampolės AVMI Mokestinių prievolių skyriaus vedėja Jolanta Kubilienė.

Tolimesnius įmonės kontrolės veiksmus atlieka Kauno AVMI Kontrolės departamentas.

Marijampolės AVMI pažymi, kad tokius pažeidimus leidžia lengviau nustatyti nuo šio mėn. VMI vykdomas „PSF" projektas, kurio metu rizikingiausios šalies įmonės turi teikti gaunamų ir išrašomų PVM sąskaitų faktūrų duomenis. Projektas Mokesčių inspekcijai padeda gerinti PVM administravimą, operatyviau gauti reikiamą informaciją ir stebėti rizikingų mokesčių mokėtojų sandorius, identifikuoti mokesčių mokėtojus, į PVM atskaitą įtraukiančius sumas pagal fiktyvias sąskaitas. Kol kas vykdant projektą į VMI akiratį yra patekę 64 įvairių veiklos sričių Marijampolės apskrities įmonės, keliančios pagrįstų įtarimų dėl galimai slepiamų mokesčių.

Marijampolės AVMI primena, kad visi mokesčių mokėtojai apie nelegalios veiklos atvejus, neapskaitytas pajamas ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk", užpildę anketą internetinėje svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

 

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

#

Jolanta Vaičaitienė,

Marijampolės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

tel.: +370 343 97727, +370 682 31538, faks. +370 343 97790, el. p.: J.Vaicaitiene@vmi.lt

#

 

 

 


Mokesčių naujienos

Dėl Verslo liudijimą įsigyjančio gyventojo atmintinės (trumposios) papildymo

Atnaujinimo data: 2020-06-01
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau − VMI...
Rodoma 1 - 3 iš 63 rezultatų.
Elementų puslapyje 3
iš 21