Paslaugos

« Grįžti

Asmeninėms reikmėms leisti bendrovės pinigai virto 1 mln. dividendų ir 200 tūkst. litų pajamų mokesčio

Atnaujinimo data: 2012-10-01

2012 m. spalio 1 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI), tirdama Pasitikėjimo telefonu 1882 gautą pranešimą apie tai, kad Šiauliuose įsikūrusioje baldų gamybos įmonėje atlyginimai galimai mokami „vokeliuose", o darbuotojai dirba ilgiau, nei numatyta darbo sutartyse, tikrino ir grynųjų pinigų judėjimą bendrovėje. Paaiškėjus, kad bendrovės vadovui per pustrečių metų išmokėtų avansų suma siekia beveik 2 mln. litų, bendrovė netruko ir direktoriui „atseikėjo" 1 mln. dividendų, nuo kurių į valstybės biudžetą jau sumokėta 200 tūkst. Lt gyventojų pajamų mokesčio.

Operatyvaus patikrinimo metu tikrinant buhalterinę apskaitą, ėmė aiškėti, kad grynųjų pinigų judėjimas vyksta per vieną ir tą patį asmenį: jis yra ir kasininkas, ir atsakingas asmuo, ir direktorius. Be to, buhalteriškai tvarkingai apskaitomų direktoriui išmokamų avansų suma kasmet didėjo. 2010 m. pabaigoje pas vadovą būta beveik 970 tūkst., 2011 m. pabaigoje – daugiau nei 1,6 mln., o šių metų birželio pradžioje – daugiau nei 1,9 mln. litų grynųjų pinigų. Direktorius teigė, visus bendrovės pinigus laikantis pas save, nes taip esą saugiau.

„Paprašius pateikti pinigus perskaičiuoti, vadovas atsisakė, motyvuodamas, kad vežioti tokias sumas nesaugu. Tačiau vėliau jis pripažino, pinigų judėjimo nebuvus, – sako Šiaulių AVMI Kontrolės departamento direktorė Zonė Lapienė, – paprasčiausiai mėnesio pabaigoje tuos pinigus tiktai užpajamuodavo ir išrašydavo kasos pajamų orderį. Įtarėme, jog bendrovė tokiu būdu direktoriui mokėjo pajamų mokesčiu neapmokestintas išmokas."

Mokesčių inspekcija, įvertinusi visas direktoriaus, gyvenusio iš kasmet mažėjusio darbo užmokesčio, ir jo sutuoktinės 2010-2011 metais gautas pajamas, nustatė, kad šeima iš jų pragyventi negalėjo. Bendrovės vadovas prisipažino, visų pinigų neturintis, nes dalį jų panaudojęs šeimos asmeniniams poreikiams tenkinti. Netrukus bendrovė pateikė mėnesinę pajamų mokesčio nuo A klasės pajamų deklaraciją, kurioje deklaravo direktoriui išmokėtą 1 mln. dividendų, nuo kurių į valstybės biudžetą jau sumokėta 200 tūkst. Lt gyventojų pajamų mokesčio.

VMI primena, jog gyventojai, susidūrę su nesąžiningu atlyginimų mokėjimu ar kitais mokestiniais pažeidimais, gali pranešti apie tai Pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk", užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

 

 Išsamesnė informacija žurnalistams:

#

 Elona Limantienė,

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija,

 tel.: (8~41) 592306; 8616 56416, el. p.: e.limantiene@vmi.lt