Teisės aktai

« Grįžti

Pridėtinės vertės mokestis

Atnaujinimo data: 2012-04-11

Bendrą informaciją apie pridėtinės vertės mokestį galite rasti čia.

PVM įstatyme pelno nesiekiantiems asmenims yra nustatyta tam tikrų lengvatų, t. y. pelno nesiekiančių asmenų parduodamos tam tikro pobūdžio paslaugos ir prekės yra PVM neapmokestinamos.

Pavyzdžiui, PVM gali būti neapmokestintos pelno nesiekiančių asmenų teikiamos kultūros ir sporto paslaugos, paslaugos, tiesiogiai susijusios su vaiko teisių apsauga, religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų savo nariams teikiamos paslaugos, jeigu jos atitinka šių asmenų kanonuose, statutuose ir kitose normose numatytus tikslus ir kt.

Dažniausiai kylančius klausimus ir atsakymus į juos apie atvejus, kada pelno nesiekiančių asmenų parduodamos paslaugos ir prekės yra PVM neapmokestinamos, galite rasti Konsultacinės medžiagos kataloge (žr. klausimus ir atsakymus apie PVM įstatymo 21, 23, 24, 26 straipsnius).

Jums taip pat reikėtų žinoti, kad net ir tuo atveju, jei Jūs teikiate tik PVM neapmokestinamas paslaugas ir parduodate tik PVM neapmokestinamas prekes, gali būti, kad Jums vis tiek atsiras prievolė sumokėti PVM į Lietuvos biudžetą ar prievolė įsiregistruoti PVM mokėtoju.

Prievolė registruotis PVM mokėtoju gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, Jums gali tekti registruotis PVM mokėtoju, jei per praėjusius ir einamuosius kalendorinius metus įsigijote ir planuojate įsigyti prekių iš kitų valstybių narių už daugiau nei 35 000 litų. Prievolė sumokėti PVM, nesiregistruojant PVM mokėtoju, gali atsirasti, jei, pavyzdžiui, Jūs įsigijote paslaugų iš užsienio apmokestinamųjų asmenų; jei iš kitos valstybės narės įsigijote naują transporto priemonę.

Daugiau informacijos apie atvejus, kada gali atsirasti prievolė registruotis PVM mokėtoju, galite rasti leidinyje Ar reikia registruotis PVM mokėtoju?". Tuo atveju, jei Jums buvo atsiradusi prievolė registruotis PVM mokėtoju, tačiau jūs to nepadarėte, ar prievolės registruotis PVM mokėtoju nėra, bet yra prievolė sumokėti PVM, patartina paskaityti leidinį „Asmenų, kurie nėra registruoti PVM mokėtojais, prievolės".

Jeigu Jus domina kita informacija apie sandorių apmokestinimą PVM, siūlome informacijos ieškoti Konsultacinės medžiagos kataloge, kuriame pateikiami dažniausiai kylantys klausimai ir atsakymai į juos.

Taip pat rekomenduojame paskaityti kitus leidinius ir PVM įstatymo komentarą.


Komentarai

Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo apibendrintas komentaras (2020-09-24 redakcija)

Atnaujinimo data: 2020-09-24
Registracijos numeris   KD-5672   Mokesčių administravimo įstatymo komentaras (aktuali_redakcija_2020-09-24).zip ...
Rodoma 1 - 5 iš 9 418 rezultatų.
Elementų puslapyje 5
iš 1 884