Teisės aktai

« Grįžti

Už kebabų pardavėją – 3000 litų, už dvi turgaus prekeives – 6000 litų, o už statybininką – 6500 litų.

Atnaujinimo data: 2012-09-10

2012 m. rugsėjo 5 d., Vilnius. Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Vilniaus AVMI) informuoja apie nustatytus nelegalaus darbo atvejus. Vienos Vilniaus statybų bendrovės direktorius nubaustas už nelegaliai įdarbintą mūrininką, verslininkas iš Šalčininkų — už kebabų pardavėją, o UAB direktorius – už dvi Kalvarijų turgavietės pardavėjas. Teismo sprendimu nusižengusiems darbdaviams paskirtos piniginės baudos.

Operatyvaus patikrinimo metu Vilniaus AVMI išsiaiškino, kad vienoje sostinės statybų bendrovėje, nesudaręs darbo sutarties ir neinformavęs teritorinio „Sodros" skyriaus, dirbo mūrininkas J. G. Šį faktą paliudijo ir kiti darbuotojai. Apklaustas J. G. patvirtino, kad dirbo be sutarties, maža to, išėjo iš darbo, nes darbdavys nemokėjo sutartos 2000 litų algos. Nors minėtos bendrovės darbininkai teisme paliudijo, kad bendrovei vadovavęs A. B. į statybų aikšteles atvykdavo mažiausiai 2 kartus per savaitę, pats direktorius teigė neprisimenąs nei savo buvusių darbuotojų, nei objektų, kuriuose dirbo mūrininkas J. G.

Vilniaus m. 2 apylinkės teismas nusprendė, kad direktorius A. B. netinkamai vykdė savo pareigas, nepakankamai kontroliavo darbo santykius ir neužtikrino, kad būtų  sudaromos darbo sutartys. Už šiuos pažeidimus direktoriui paskirta 6500 litų bauda.

Panašus įvykis užfiksuotas ir Šalčininkuose, Vilniaus g. esančiame kebabų kioske. Vilniaus AVMI pareigūnai nustatė, kad Olegas Michajus, kaip fizinis asmuo, vertėsi prekyba kioske ir su pardavėja dirbusia G. B. susitarė dėl darbo užmokesčio, darbo laiko ir kitų darbo sąlygų. Tačiau iki pradedant pardavėjai dirbti nesudarė darbo sutarties ir apie įdarbinimo faktą nepranešė teritoriniam „Sodros" skyriui. Verslininkas gynėsi padaręs pažeidimus, tačiau Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė apeliacinį skundą ir paliko galioti Šalčininkų rajono apylinkės teismo sprendimą, kuriuo Olegui Michajui buvo priteista 3000 litų bauda.

Vienos Vilniaus UAB vadovas nubaustas 6000 litų bauda už dvi nelegaliai įdarbintas pardavėjas, maisto produktais prekiavusias Kalvarijų turgavietėje. Pardavėjų T. M. ir J. L. parodymai Vilniaus AVMI ir Vilniaus 1 apylinkės teismui buvo skirtingi. T. M. paaiškinime teigė dirbanti bendrovėje ir su jos darbuotoju susitarusi dėl minimalaus 800 Lt atlygio, o J. L. tvirtino pinigus už parduotas prekes atiduodavusi direktoriui. Teismo metu pardavėjos nenurodė objektyvių priežasčių, kodėl pakeitė parodymus, todėl teismas tai įvertino kaip siekį padėti bendrovės direktoriui išvengti atsakomybės už padarytą administracinį teisės pažeidimą.

VMI primena, kad gyventojai apie nelegalaus darbo atvejus, atlyginimus vokeliuose ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk", užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

#

Tomas Šileika,

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

tel.: (8 5) 268 7670, 8 610 08 433, el. p. T.Sileika@vmi.lt

 


Komentarai

Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo apibendrintas komentaras (2020-09-24 redakcija)

Atnaujinimo data: 2020-09-24
Registracijos numeris   KD-5672   Mokesčių administravimo įstatymo komentaras (aktuali_redakcija_2020-09-24).zip ...
Rodoma 1 - 5 iš 9 418 rezultatų.
Elementų puslapyje 5
iš 1 884