Teisės aktai

« Grįžti

Populiariame Vilniaus bare – tūkstantinės sumos „vokelyje“

Atnaujinimo data: 2012-07-31

2012 m. liepos 31 d., Vilnius. Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Vilniaus AVMI) informuoja, kad gavus pranešimą VMI pasitikėjimo telefonu 1882, viename Vilniaus Gedimino prospekto bare nustatytas atlyginimų „vokelyje" mokėjimo faktas – trys virėjos ir baro buhalterė prisipažino gavę beveik 20 tūkst. litų „vokeliuose".

Atlikusi operatyvų patikrinimą Vilniaus AVMI nustatė, kad bare dirbančioms virėjoms oficialiai išmokamas atlyginimas siekė 1000 litų, o „vokelyje" – 500 litų. Apklaustų darbuotojų teigimu, už „vokelyje" išmokamus pinigus nebuvo reikalaujama jokių parašų.

Šiuos pinigus darbuotojams išdalindavo baro buhalterė. Pastaroji mokesčių inspektoriams teisinosi, kad kasmėnesines neapskaitytas pajamas ji mokėjo baro savininko paliepimu. Už finansines operacijas atsakinga darbuotoja taip pat patvirtino, kad visus atlyginimų „vokelyje" liudijančius įrašus ji skubiai sunaikindavo po kiekvieno mokėjimo.

Vilniaus AVMI patvirtino ne tik pasitikėjimo telefonu gautą informaciją dėl darbo užmokesčio ir mokėjimo tvarkos, bet ir nustatė daugiau rimtų mokestinių pažeidimų.

Už nustatytus apskaitos, kasos operacijų tvarkos bei ataskaitų ir dokumentų apie įmonės pajamas, turtą, pelną ir mokesčius pateikimo tvarkos pažeidimus, įmonės vadovui surašytas administracinis teisės pažeidimų protokolas ir gresia iki 20 tūkst. litų bauda.

„Net ir sostinės centre veikiančiuose baruose pasitaiko darbo užmokesčio išmokėjimo „vokeliuose" atvejų, todėl nuolat stebime visas viešojo maitinimo įstaigas, atliekame mokestinius tyrimus bei patikrinimus", — teigia Vilniaus AVMI viršininkas Marius Žemgulis.

VMI primena, kad gyventojai apie mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882 bei pasinaudodami programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk", užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt, arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

#

Kristina Klingaitė-Šileikienė,

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

tel.: (8 5) 268 7670, 8 610 08 433, el. p. K.Klingaite@vmi.lt


Komentarai

Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo apibendrintas komentaras (2020-09-24 redakcija)

Atnaujinimo data: 2020-09-24
Registracijos numeris   KD-5672   Mokesčių administravimo įstatymo komentaras (aktuali_redakcija_2020-09-24).zip ...
Rodoma 1 - 5 iš 9 421 rezultatų.
Elementų puslapyje 5
iš 1 885