« Grįžti

Įmonė 2007 m. gruodžio mėn. atlyginimą (premiją) darbuotojui išmoka 2008 m. sausį. Kurio mokestinio laikotarpio sąnaudoms bus priskiriamas darbuotojui išmokėtas atlyginimas ir socialinio draudimo įmokos?

Atnaujinimo data: 2009-12-10
Ši informacija skelbiama:
[1.10.13.1] Leidžiami atskaitymai (17 str.)
Registracijos numeris   KD-6183

Pagal sąnaudų kaupimo principą darbo užmokestis priskiriamas leidžiamiems atskaitymams tą mokestinį laikotarpį, už kurį yra išmokamas.

Jeigu pasibaigus mokestiniam laikotarpiui vienetas metines premijas išmoka iš darbo apmokėjimo lėšų (kaip priedą prie darbuotojų atlyginimo) ir minėtos premijos buvo apskaitomos vieneto praėjusio mokestinio laikotarpio veiklos išlaidose bei jų dydis buvo įtrauktas į vieneto praėjusio mokestinio laikotarpio Pelno (nuostolių) ataskaitą, tai pagal sąnaudų kaupimo principą tokios išmokėtos premijos priskiriamos leidžiamiems atskaitymams tą mokestinį laikotarpį, už kurį šios premijos išmokamos.

Nuo už praėjusį mokestinį laikotarpį išmokėtų metinių premijų apskaičiuotos socialinio draudimo įmokos pagal sąnaudų kaupimo principą priskiriamos leidžiamiems atskaitymams tą mokestinį laikotarpį, už kurį šios premijos yra apskaičiuotos. 

 

Teisės aktai
LRS  PMĮ 7 str.
LRS  PMĮ 17 str.