« Grįžti

Ar statybų bendrovės atliktas namo remontas, renovacija bus laikoma daugiabučio namo savininkų bendrijos ūkinės komercinės veiklos pajamomis?

Atnaujinimo data: 2015-03-18
Ši informacija skelbiama:
[1.10.22.2] Ūkinės komercinės veiklos pajamos ir sąnaudos (2, 7 str.)
Registracijos numeris   KD-5978

Pagal PMĮ nuostatas apmokestinamos tik pelno nesiekiančių vienetų ūkinės komercinės veiklos pajamos. Atsižvelgiant į PMĮ 2 str. nuostatas, vieneto pajamomis laikomos visos vieneto uždirbtos ar gautos visų rūšių pajamos pinigais ir (arba) ne pinigais. Taigi, pajamomis laikytinas vieneto turimo turto padidėjimas. Tačiau įvykdžius daugiabučio namo savininkų bendrijos sudarytoje sutartyje numatytus darbus, pagerintas daugiabučio namo savininkų bendrijos nariams (butų savininkams), o ne pačiai bendrijai priklausantis turtas. Be to, daugiabučio namo savininkų bendrija, sudariusi jungtinės veiklos sutartį, pagal kurią rekonstruotas ir renovuotas gyvenamasis namas, atliko tiesiogines savo funkcijas: įgyvendino namo savininkų teises susijusias su namo priežiūra bei tvarkymu.

Taigi bendrijai perduotas jungtinės veiklos rezultate sukurtas turtas (kiekviename bute įrengti šildymo sistemos individualios apskaitos prietaisai, namo fasado ir pamatų šiltinimas, suremontuotos laiptinės, sienos ir pan.) nepriskiriamas bendrijos komercinės ūkinės veiklos pajamoms.

 

Teisės aktai
LRS  PMĮ 2 str.