« Grįžti

Kuriam laikotarpiui mokesčių mokėtojas gali prašyti atidėti arba išdėstyti mokestinių nepriemokų ar baudų už administracinį teisės pažeidimą mokėjimo terminus?

Atnaujinimo data: 2015-12-30
Ši informacija skelbiama:
[1.12.14 ] Mokestinės nepriemokos perėmimas, sumokėjimo atidėjimas...
Registracijos numeris   KD-8025   Data   2015-12-30

Baudos už administracinį teisės pažeidimą mokėjimas gali būti atidėtas arba išdėstytas ne ilgesniam kaip dvejų metų laikotarpiui, skaičiuojant nuo prašymo atidėti arba išdėstyti baudos už administracinį teisės pažeidimą mokėjimą pateikimo dienos.

Mokestinės nepriemokos atidėjimo arba išdėstymo terminas nėra apibrėžtas.  Mokesčių mokėtojas turi pats pagrįsti atidėjimo arba išdėstymo terminą.

Įvertinus mokesčio mokėtojo finansinę būklę, mokesčių administratorius gali pagal mokestinės paskolos sutartį (kai mokestinės nepriemokos ar baudos už administracinį teisės pažeidimą mokėjimas išdėstomas) įmokų mokėjimo pradžią atidėti iki vienerių metų.

Tokiu atveju, kai išdėstomas mokestinės nepriemokos mokėjimas, pirmoji palūkanų už mokestinę paskolą įmoka apskaičiuojama už laikotarpį nuo faktinio naudojimosi mokestine paskola pradžios iki mokestinės paskolos sutarties grafike nustatytos pirmos palūkanų sumokėjimo dienos.

Palūkanos pagal mokestinės paskolos sutartį, sudarytą dėl baudos už administracinį teisės pažeidimą mokėjimo išdėstymo ar atidėjimo, nemokamos.

Teisės aktai
LRS  Finansų ministro 1998 m. lapkričio 17 d. įsakymas Nr. 268 „DĖL MOKESTINĖS NEPRIEMOKOS AR BAUDOS UŽ ADMINISTRACINĮ TEISĖS PAŽEIDIMĄ MOKĖJIMO ATIDĖJIMO ARBA IŠDĖSTYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO, 11p., 39 p., 44 p.