« Grįžti

Sprendimo atidėti arba išdėstyti mokestinės nepriemokos ar baudos (už administracinį teisės pažeidimą) mokėjimą priėmimas

Atnaujinimo data: 2015-05-30
Ši informacija skelbiama:
[1.12.14 ] Mokestinės nepriemokos perėmimas, sumokėjimo atidėjimas...
Registracijos numeris   KD-2481   Data   2013.12.11

Ar gali būti priimtas sprendimas atidėti arba išdėstyti mokestinės nepriemokos  arba baudos už administracinį teisės pažeidimą sumokėjimą trumpesniam, negu prašo mokesčių mokėtojas, laikotarpiui?

Taip, mokesčių administratorius gali priimti sprendimą atidėti arba išdėstyti mokestinės nepriemokos ar baudos už administracinį teisės pažeidimą mokėjimą ir trumpesniam, negu prašo mokėtojas, laikotarpiui.

Baudos už administracinį teisės pažeidimą mokėjimas gali būti atidėtas arba išdėstytas ne ilgesniam kaip dvejų metų laikotarpiui, skaičiuojant nuo prašymo atidėti arba išdėstyti baudos už administracinį teisės pažeidimą mokėjimą pateikimo dienos.

Ar gali būti priimtas sprendimas duoti nurodymą užtikrinti nepriemokos  sumokėjimą įkeitimu, hipoteka, laidavimu arba garantija?

Taip, gali būti priimtas sprendimas užtikrinti nepriemokos  sumokėjimą įkeitimu, hipoteka, laidavimu arba garantija.

Per kiek dienų turi būti priimtas sprendimas dėl mokestinės nepriemokos atidėjimo ar išdėstymo?

Per 30 dienų nuo mokėtojo prašymo gavimo.

Jeigu mokesčių mokėtojas pateikia prašymą atidėti arba išdėstyti dar nesusidariusios mokestinės nepriemokos mokėjimą, sprendimas negali būti priimtas anksčiau kaip mokestinės nepriemokos susidarymo dieną.

Kuriais atvejais priimtas sprendimas atidėti arba išdėstyti mokestinės nepriemokos ar baudos už administracinį teisės pažeidimą mokėjimą netenka galios?

Priimtas sprendimas netenka galios nuo jo priėmimo dienos, jeigu nepriemokos apskaičiavimo ar baudos  pagrįstumas  buvo apskųstas sprendimo priėmimo metu.

Priimtas sprendimas netenka galios nuo jo priėmimo dienos ir mokestinės paskolos sutartis nesudaroma, jeigu nepriemokos apskaičiavimas ar baudos  paskyrimo pagrįstumas buvo apskųstas priėmus minėtą sprendimą.

Teisės aktai
LRS  MAĮ 88 str.
LRS  LR finansų ministro 1998-11-17 įsakymas Nr. 268 „DĖL MOKESTINĖS NEPRIEMOKOS SUMOKĖJIMO ATIDĖJIMO ARBA IŠDĖSTYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO"