« Grįžti

Koks turi būti nurodomas PVM tarifas ir PVM kodas gaunamų PVM sąskaitų faktūrų registre, kai įmonė įsigyja apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas, apmokestinamas taikant 9 proc. ir 21 proc. PVM tarifą atitinkamai, nesinaudoja jų pirkimo PVM atskaita, kadangi šias paslaugas parduoda ir PVM skaičiuoja nuo maržos?

Atnaujinimo data: 2017-08-30
Ši informacija skelbiama:
[1.3a.2.3] PVM klasifikatoriaus kodų naudojimo pavyzdžiai
Registracijos numeris   KD-8687

 

Iš pardavėjų už suteiktas paslaugas (pvz., apgyvendinimo ar maitinimo) gautos PVM sąskaitos faktūros turi būti registruojamos Gaunamų PVM sąskaitų faktūrų registre, o PVM kodas iš PVM klasifikatoriaus turi būti pasirinktas priklausomai nuo jose nurodyto PVM tarifo: jeigu įsigytos paslaugos, apmokestintos 21 proc. PVM tarifu, nurodomas mokesčio kodas PVM1, jeigu įsigytos paslaugos, apmokestintos 9 proc. PVM tarifu, – PVM2.

Ši tvarka taikoma  neatsižvelgiant į tai, ar pirkėjas (įmonė) turi teisę PVM sąskaitose faktūrose nurodytas pirkimo PVM sumas traukti į PVM atskaitą, ar ne.

 

Teisės aktai
LRS  VMI prie FM viršininko 2004 m. balandžio 21 d. įsakymas Nr. VA-55 DĖL PRIDĖTINĖS VERTĖS MOKESČIO SĄSKAITŲ FAKTŪRŲ REGISTRŲ TVARKYMO