« Grįžti

Ar gali gyventojas, įsigijęs verslo liudijimą prekybai tik ne maisto produktais, prekiauti žvakėmis, gėlėmis ir iš gėlių sukomponuotomis puokštėmis bei krepšeliais?

Atnaujinimo data: 2015-10-06
Ši informacija skelbiama:
[1.4.10.4] Verslo liudijimus įsigijusių gyventojų teisės, pareigos ir...
Registracijos numeris   KD-7270

 

Verslo liudijimas „Prekyba tik ne maisto produktais" skirtas prekybai ne tik pirktomis skintomis (gyvomis) gėlėmis, bet ir prekybai iš tų pirktų skintų gėlių padarytomis puokštėmis bei krepšeliais, todėl tokių puokščių ir krepšelių prekybai neprivaloma įsigyti dar vieno verslo liudijimo.

Tuo atveju, kai gyventojas krepšelius ir puokštes gamina iš dirbtinių gėlių bei paties iš gyvų skintų gėlių sukomponuotomis puokštėmis ir papuoštais krepšeliais, tai tokia gamyba yra priskiriama EVRK klasei – Kita, niekur nepriskirta, gamyba. Vadinasi, gyventojas, užsiimantis tokių krepšelių ir puokščių iš dirbtinių ir skintų gėlių gamyba bei jų prekyba (įskaitant ir prekybą gyvomis gėlėmis) turgavietėje, turėtų įsigyti verslo liudijimą veiklai Dirbinių iš kamštienos, šiaudų, pynimo medžiagų gamyba, vainikų, krepšelių, puokščių, šepečių ir kita, niekur kitur nepriskirta, gamyba.

Kai gyventojas parduoda savame sklype išaugintas gėles, taip pat iš savame sklype išaugintų gėlių sukomponuotas puokštes ar krepšelius, tokia gyventojo veikla priskiriama gėlių auginimui, t. y. žemės ūkio veiklai, todėl neprivaloma įsigyti prekybos verslo liudijimo.  Pajamos iš žemės ūkio veiklos yra neapmokestinamos, jeigu šias pajamas gaunantis gyventojas mokestiniu laikotarpiu neprivalo registruotis ir nėra įregistruotas pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju.

Teisės aktai
LRS  LRV 2002-11-19 nutarimu Nr. 1797 „VERSLO LIUDIJIMŲ IŠDAVIMO GYVENTOJAMS TAISYKLIŲ" patvirtintų veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašas