« Grįžti

Kaip apmokestinamos pajamos iš eglučių pardavimo?

Atnaujinimo data: 2017-12-07
Ši informacija skelbiama:
[1.4.8.33] Žemės ūkio produktų realizavimas
[1.4.11.3] Pajamos ir jų deklaravimas
Registracijos numeris   KD-1024

 

Pajamos, gautos už kalėdinių ar naujamečių eglučių,  gluosninių šeimos krūmų pardavimą, apmokestinamos tokia tvarka:

Gyventojų, kurie savo turimame žemės sklype augina vaismedžius, vaiskrūmius ir dekoratyvinius augalus (tame tarpe kalėdines eglutes) ir parduoda juos,  augalų pardavimo pajamos laikomos pajamomis iš žemės ūkio veiklos ir neapmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu.

Jeigu gyventojas parduoda eglutes išretinęs savo mišką, jo gautos pajamos nėra augalininkystės veiklos pajamos, todėl nepriskiriamos žemės ūkio veiklos pajamoms ir  apmokestinamos kaip individualios veiklos pajamos (jei yra įregistruota individuali veikla pagal pažymą). Informaciją apie individualios veiklos apmokestinimo tvarką nuo 2018-01-01 rasite čia. Iki 2017-12-31 tokios individualios veiklos pajamos apmokestinamos  taikant 5 proc. pajamų mokesčio tarifą.

Jei veikla neregistruota, apmokestinamos kaip kito turto pardavimo pajamos-pardavimo ir įsigijimo kainų skirtumas, didesnis kaip 2500 eurų (iki 2014-12-31- 8000 litų), apmokestinamas taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą.

Jeigu gyventojai kalėdines eglutes perka iš augintojų (urėdijų, ūkininkų, kitų kalėdinių eglučių augintojų) ir jas parduoda ir gauna pajamų, tai tokiai veiklai gyventojas gali įsigyti prekybos verslo liudijimą, sumokėdamas už prekybos laikotarpį fiksuoto dydžio pajamų mokestį.

Teisės aktai
LRS  GPMĮ 17 str. 1 d. 23 p.