« Grįžti

Kaip nenuolatinis Lietuvos gyventojas iš Lietuvos Respublikos biudžeto gali susigrąžinti pajamų mokesčio permoką, jeigu pajamų mokestis jam buvo išskaičiuotas ne pagal GPMĮ nuostatas?

Atnaujinimo data: 2014-02-26
Registracijos numeris   KD-3172

 

Kai nenuolatinis Lietuvos gyventojas iš šaltinio Lietuvoje gavo pajamų, nuo kurių buvo išskaičiuotas pajamų mokestis, tačiau pagal GPMĮ tokios pajamos neturėjo būti apmokestintos, gyventojas AVMI (kurioje jis įregistruotas mokesčiu mokėtoju) turi pateikti prašymo grąžinti arba įskaityti mokesčio permoką (skirtumą) FR0781 formą.

Pavyzdys. Lietuvos juridinis  asmuo  pagal paslaugų sutartį  išmokėjo išmoką nenuolatiniams Lietuvos gyventojui sumoje 1000 eurų ir išskaičiavo GPM sumoje 150 eurų (nors tai ne GPM objektas)  ir pateikė Mėnesinę pajamų mokesčio deklaraciją GPM313, nurodydamas  deklaracijoje išskaičiuotą GPM sumoje 150 eurų, po to minėtą deklaraciją GPM313 patikslino, kadangi išmokos pagal paslaugų sutartį nėra GPM objektas, tai nenuolatiniam Lietuvos gyventojui susidaro 150 eurų permoka ir šiuo atveju jis turi pildyti  prašymo grąžinti arba įskaityti mokesčio permoką (skirtumą) FR0781 formą, kad jam būtų grąžinta susidariusi permoka.

Teisės aktai
LRS  VMI prie FM viršininko 2004-12-07 įsakymo Nr. VA-186 „DĖL MOKESČIO PERMOKOS (SKIRTUMO) GRĄŽINIMO (ĮSKAITYMO) "