« Grįžti

Ar Lietuvos Respublikos pilietis laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju, jeigu jis dirba užsienio valstybėje, tačiau pajamas už darbą gauna iš Lietuvos ?

Atnaujinimo data: 2016-11-09
Ši informacija skelbiama:
[1.4.4.1] Nuolatinis gyventojas
Registracijos numeris   KD-436

 

Gyventojas - Lietuvos Respublikos pilietis, kuris gyvena užsienio valstybėje, bet atlyginimą gauna iš Lietuvos Respublikos biudžeto ir/arba jo pragyvenimo išlaidos užsienio valstybėje dengiamos iš Lietuvos Respublikos biudžeto, neatsižvelgiant į tai, kad jis gyvena užsienio valstybėje ir asmeninių, socialinių ar ekonominių interesų turi daugiau užsienio valstybėje, negu Lietuvoje, pajamų iš Lietuvos Respublikos biudžeto gavimo laikotarpiu jis yra laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju.

Pavyzdžiai

1. Gyventojas - Lietuvos Respublikos pilietis dvejiems metams siunčiamas dirbti į užsienio valstybėje esančią Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę. Tuo laikotarpiu jis su šeima gyvena užsienio valstybėje, o Lietuvoje, išskyrus butą, toks gyventojas neturi jokių kitų interesų. Kadangi atlyginimą už darbą užsienio valstybėje toks gyventojas gauna iš Lietuvos Respublikos biudžeto, neatsižvelgiant į tai, kad darbo užsienyje laikotarpiu jis gyvena ir interesų turi daugiau užsienio valstybėje, negu Lietuvoje, jis yra laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju.

2. Lietuvos Respublikos pilietis, išrinktas Europos Parlamento nariu į Lietuvos Respublikai skirtas vietas, gyvena ir dirba Briuselyje. Kadangi atlyginimą už darbą Europos Parlamente visos kadencijos laikotarpiu toks gyventojas gauna iš Lietuvos Respublikos biudžeto, tai darbo Briuselyje laikotarpiu jis laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju.

 

Teisės aktai
LRS  GPMĮ 4 str. 1 d.