« Grįžti

Kuriai pajamų klasei priskiriamos nuolatinių Lietuvos gyventojų iš Lietuvoje esančių užsienio valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų gaunamos su darbo santykiais susijusios pajamos?

Atnaujinimo data: 2014-03-16
Ši informacija skelbiama:
[1.4.8.2.2] Pajamų, susijusių su darbo santykiais, apmokestinimas
Registracijos numeris   KD-3151

 

Nuolatinių Lietuvos gyventojų iš Lietuvoje esančių užsienio valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų gaunamos su darbo santykiais susijusios pajamos yra priskiriamos B klasės pajamoms, todėl minėti gyventojai iki gegužės 1 d. mokesčių administratoriui privalo pateikti metines pajamų mokesčio deklaracijas už kalendorinius metus bei iki nurodytos datos į Lietuvos Respublikos biudžetą sumokėti pajamų mokestį.

Jeigu nuo išmokamų su darbo santykiais susijusių sumų pajamų mokestį išskaičiuoja ir į Lietuvos Respublikos biudžetą sumoka Lietuvos Respublikoje akredituotos užsienio valstybių diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos (kurios pagal GPMĮ neprivalo to daryti, tačiau nori padėti jose dirbantiems nuolatiniams Lietuvos gyventojams vykdyti jų mokestines prievoles), tai šios atstovybės ir įstaigos vietos mokesčių administratoriui turi pateikti duomenis apie nuolatiniams Lietuvos gyventojams išmokėtas išmokas, išskaičiuotą ir sumokėtą pajamų mokestį.

 

Teisės aktai
LRS  GPMĮ 22, 24 str.