« Grįžti

Kaip apmokestinamas sumokėtas užstatas už nuomojamas patalpas pagal patalpų nuomos sutartį?

Atnaujinimo data: 2018-01-04
Ši informacija skelbiama:
[1.4.8.30] Turto nuomos pajamos
Registracijos numeris   KD-6985

Situacija. Įmonė išsinuomoja iš fizinio asmens patalpas. Sudaroma patalpų nuomos sutartis, kurioje numatyta, kad įmonė turi sumokėti užstatą, kuris lygus trijų mėnesių nuomos mokesčio sumai. Sutartyje gali būti numatyta, kad užstatas grąžinamas pasibaigus nuomos sutarčiai arba tas užstatas įskaitomas kaip nuomos mokestis už paskutinius tris nuomos sutarties mėnesius. 

Užstato suma, lygi trijų mėnesių nuomos sumai, apmokestinama jo išmokėjimo fiziniam asmeniui momentu: mokestį išskaičiuojantis asmuo – įmonė nuo užstato sumos turi išskaičiuoti 15 procentų GPM.

Tuo atveju, jei užstatas yra grąžinamas pasibaigus nuomos sutarties terminui, o ne įskaitomas kaip nuomos mokestis, įmonė turėtų tikslinti už 2018 metus ir vėlesnį mokestinį laikotarpį mėnesinę GPM313  nuo A klasės išmokų deklaraciją, tikslinant  2017 m. atitinkamų mėnesių deklaracijų duomenis – mėnesinę FR0572 deklaraciją, bei metinę deklaraciją FR0573 bei jos priedą FR0573A, tikslinant 2016 m. ir ankstesnių mokestinių laikotarpių atitinkamų mėnesių deklaracijų duomenis – mėnesinę deklaraciją FR0572 ir jos priedą FR0572A, o gyventojas  –  atitinkamo mokestinio laikotarpio metinę pajamų mokesčio deklaraciją.

Teisės aktai
LRS  GPMĮ 6,8 str.