« Grįžti

Kuriais atvejais atskaitomas užsienio valstybėse, kurios nėra Europos Sąjungos valstybės narės arba su kuriomis nėra sudarytos ir nėra taikomos dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartys, sumokėtas pajamų mokestis nuo bet kokios rūšies gautų pajamų?

Atnaujinimo data: 2011-05-26
Ši informacija skelbiama:
[1.4.8.31.2] Mokesčio įskaitymas ir atleidimas pagal DAIS
Registracijos numeris   KD-1785

Iš pagal GPMĮ apskaičiuotos pajamų mokesčio sumos nuolatinis Lietuvos gyventojas gali atskaityti užsienio valstybėje nuo pajamų sumokėtą pajamų mokestį ar jam tapatų mokestį tuo atveju, jeigu:

1. pajamos gautos užsienio valstybėje, kuri nėra nei Europos Sąjungos valstybė narė, nei valstybė, su kuria sudaryta ir taikoma dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis, nei valstybė, įtraukta į Tikslinių teritorijų sąrašą, ir

2. pajamų, nuo kurių užsienio valstybėje buvo sumokėtas pajamų mokestis ar jam tapatus mokestis, šaltinis yra 1 punkte nurodytoje užsienio valstybėje, ir

3. užsienio valstybėje sumokėtas mokestis, kuris yra pajamų mokestis arba jam tapatus mokestis, ir

4. gyventojas turi tos užsienio valstybės mokesčio administratoriaus patvirtintą dokumentą apie toje valstybėje gautų pajamų sumą ir nuo jų toje valstybėje sumokėtą pajamų mokestį ar jam tapatų mokestį.

 

Teisės aktai
LRS  GPMĮ 37 str. 2 d.