« Grįžti

Ar pagal jungtinės veiklos sutartį individualią veiklą vykdantys gyventojai gali pildyti vieną bendrą individualios veiklos pajamų ir išlaidų žurnalą?

Atnaujinimo data: 2014-09-11
Ši informacija skelbiama:
[1.4.9.5.2] Buhalterinės apskaitos tvarkymas
Registracijos numeris   KD-7743

 

Ar pagal jungtinės veiklos sutartį individualią veiklą vykdantys gyventojai gali pildyti vieną bendrą individualios veiklos pajamų ir išlaidų žurnalą, sprendžiama atsižvelgiant į jungtinės veiklos sutartyje nustatytą pajamų ir išlaidų pasidalinimo ir pripažinimo mechanizmą.

Jeigu pajamos ir (arba) išlaidos pagal jungtinės veiklos sutartį kiekvieno jungtinės veiklos subjekto pripažįstamos pagal tai, kiek kuris uždirbo pajamų ar kokį indėlį įnešė ar kitais būdais, tuomet pajamos ir išlaidos turi būti apskaitomos kiekvieno atskirai. Tačiau, jeigu pajamos ir išlaidos dalinamos proporcingai, tokiu atveju pajamos ir išlaidos gali būti fiksuojamos bendrame pajamų ir išlaidų žurnale.

Teisės aktai
LRS  Finansų ministro 2003 m. vasario 17 d. įsakymas Nr. 1K-040 DĖL GYVENTOJŲ, BESIVERČIANČIŲ INDIVIDUALIA VEIKLA (IŠSKYRUS GYVENTOJUS, ĮSIGIJUSIUS VERSLO LIUDIJIMUS), BUHALTERINĖS APSKAITOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO