« Grįžti

Kuriais atvejais atsiranda prievolė mokėti pardavimo PVM, kai iš kitos ES valstybės narės įsigyjamos akcizais apmokestinamos prekės?

Atnaujinimo data: 2014-11-12
Ši informacija skelbiama:
[1.8.10.1] Kai prekės įsigyjamos iš kt. valstybės narės
Registracijos numeris   KD-4444   Data   2010.02.12

 

Jeigu akcizais apmokestinamas prekes (etilo alkoholį ir alkoholinius gėrimus, apdorotą tabaką, kurą), kurių gabenimas baigėsi Lietuvoje, įsigijo bet kuris asmuo (išskyrus fizinį asmenį, nesantį apmokestinamuoju asmeniu), tai jam atsiranda prievolė mokėti tų prekių pardavimo PVM, neatsižvelgiant, už kokią sumą akcizais apmokestinamų prekių buvo įsigyta, t. y. ir neviršijus 14 000 Eur (iki 2014-12-31 – 35 000 Lt ) ribos.

Prievolė pirkėjui mokėti akcizais apmokestinamų prekių pardavimo PVM nustatyta šiems asmenims:

- visiems juridiniams asmenims (PVM mokėtojams ir ne PVM mokėtojams);

- fiziniams asmenims, vykdantiems ekonominę veiklą (ūkininkams, kuriems taikoma kompensacinio PVM tarifo schema, asmenims, įsigijusiems verslo liudijimus ir kt.).

Akcizais apmokestinamų prekių pirkėjas PVM mokėtojas šių įsigytų prekių, kaip ir kitų įsigytų prekių, pardavimo PVM turi apskaičiuoti mokestinio laikotarpio PVM deklaracijoje. Ta pati pardavimo PVM suma PVM deklaracijoje deklaruojama kaip pirkimo PVM. Jeigu akcizais apmokestinamos prekės skirtos PVM apmokestinamai veiklai, tai ši pirkimo PVM suma (jos dalis) traukiama ir į PVM atskaitą. Mokestinio laikotarpio PVM deklaracijoje apskaičiuotas mokėtinas PVM sumokamas per 25 dienas po mokestinio laikotarpio pabaigos.

Juridinis asmuo, kuris nėra ir neprivalo būti PVM mokėtojas, akcizais apmokestinamų prekių mokėtiną pardavimo PVM turės apskaičiuoti pats, pildydamas PVM mokėtoju neįregistruoto asmens mokėtino PVM apyskaitą FR0608 formą ir tą PVM sumokėti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo įsigytų prekių atgabenimo į Lietuvą, kartu pateikiant apyskaitą.

Teisės aktai
LRS  PVM įstatymas, 71-1 str., 95 str.