« Grįžti

Kaip apmokestinamos kelionių agentūrų teikiamos tarpininkavimo paslaugos?

Atnaujinimo data: 2011-05-08
Ši informacija skelbiama:
[1.8.13.2] Turizmo paslaugų apmokestinimo (maržos) schema (101–105...
Registracijos numeris   KD-4722   Data   2011.05.08

 

Kai kelionių agentūra ar kelionių organizatorius tarpininkauja paslaugų teikimo sandoryje kito asmens (pvz., kito kelionių organizatoriaus) vardu ir sąskaita, tai pagal PVM įstatymo nuostatas, jis veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas, nes PVM įstatyme laikoma, kad atsiskleidęs tarpininkas teikia atstovavimo (agento) paslaugą tam, kieno vardu ir sąskaita jis dalyvauja sandoryje.

Atsiskleidusio tarpininko teikiamos paslaugos apmokestinamoji vertė yra atlygis už tarpininkavimą.

Kai kelionių agentūra platina kito kelionių organizatoriaus parengtus turizmo paslaugų rinkinius, reiškia ji atstovauja tam kitam kelionių organizatoriui ir jo vardu bei sąskaita teikia pirkėjui (klientui) turizmo paslaugas. Šiuo atveju kelionių agentūros pajamos yra gautas (gautinas) atlyginimas už suteiktas tarpininkavimo paslaugas.

Atsiskleidusio tarpininko gautas (gautinas) atlyginimas už suteiktas tarpininkavimo paslaugas, apmokestinamas PVM pagal tai, kokias paslaugas teikiant tarpininkaujama.

Kelionių agentūros ar kelionių organizatoriaus suteikta kitam kelionių organizatoriui ar kitam asmeniui tarpininkavimo paslauga turi būti įforminama PVM sąskaita faktūra, kurioje be kitų rekvizitų nurodoma tarpininkavimo paslaugos kaina (be PVM), PVM tarifas ir suma (PVM suma nenurodoma, kai tarpininkavimo paslaugai taikomas 0 proc. PVM tarifas).

Kai kelionių agentūros ar kelionių organizatoriai dalyvauja turistų suradimo sandoriuose ir paslaugų teikėjo vardu už savo paslaugas gauna sutartyje nustatytą atlyginimą, tai jie veikia kaip atsiskleidę tarpininkai ir pardavimo PVM privalo skaičiuoti tik nuo savo gauto atlyginimo.

Jeigu kelionių agentūros arba kelionių organizatoriai iš surastų klientų, norinčių pasinaudoti minėtomis turizmo paslaugomis Lietuvoje, už suteiktas turizmo paslaugas turizmo paslaugų teikėjo vardu paima pinigus (atlygį už turizmo paslaugą), kuriuos perduoda turizmo paslaugų teikėjams, tai tokį piniginių lėšų gavimą jie turi įforminti ne PVM sąskaita faktūra, o laisvos formos dokumentu.

Teisės aktai
LRS  PVMĮ 101 str.