« Grįžti

Ar atsiranda Lietuvos įmonei prievolė apskaičiuoti pardavimo PVM nuo PVM sąskaitoje faktūroje nurodytų papildomų paslaugų (aukciono mokesčio, transporto paslaugų, specifinio šalies mokesčio), jeigu automobilis, kurio tiekimui taikoma maržos schema, įsigytas iš ES aukciono organizatoriaus?

Atnaujinimo data: 2014-05-07
Ši informacija skelbiama:
[1.8.13.3] Naudotų prekių, meno kūrinių, kolekcinių ir antikvarinių...
Registracijos numeris   KD-8241   Data   2014-05-07

 

Jeigu aukciono organizatoriaus išrašomoje PVM sąskaitoje faktūroje nurodyta ne tik automobilio kaina be PVM, bet ir papildomos paslaugos (aukciono mokestis, transporto paslaugos, specifinis šalies mokestis (Country specific cost)), nuo kurių apmokestinamosios vertės apskaičiuotas užsienio 21 proc. PVM, taip pat nurodyta, kad automobilio tiekimui taikoma maržos schema, darytina išvada, kad aukciono organizatorius PVM sąskaitą faktūrą bendrovei išrašė atsižvelgdamas į Direktyvos 339 straipsnio reikalavimus, o šie PVM sąskaitoje faktūroje nurodyti elementai (išskyrus PVM), remiantis Direktyvos nuostatomis, turėjo būti įtraukti į aukcione parduodamo automobilio kainą.

Tokiu atveju Lietuvos įmonei, įsigijusiai automobilį iš ES aukciono organizatoriaus, nuo PVM sąskaitoje faktūroje nurodytų papildomų paslaugų prievolės apskaičiuoti pardavimo PVM neatsiranda.

Teisės aktai
LRS  PVMĮ 107 str.