« Grįžti

Kada ir kas gali taikyti maržos schemą?

Atnaujinimo data: 2013-10-09
Ši informacija skelbiama:
[1.8.13.3] Naudotų prekių, meno kūrinių, kolekcinių ir antikvarinių...
Registracijos numeris   KD-3520   Data   2013.10.09

 

Pardavėjo marža yra apmokestinamoji vertė, nuo kurios skaičiuojamas PVM.

Marža apskaičiuojama kaip atlygio (išskyrus patį PVM), kurį pardavėjas gavo arba turi gauti už patiektą prekę, atimant sumą (įskaitant PVM), kurią pardavėjas sumokėjo arba turi sumokėti savo tiekėjui šią prekę įsigydamas.

Maržos schemą gali taikyti PVM mokėtojai, nuolat tiekiantys naudotas prekes, meno kūrinius, taip pat kolekcinius ir (arba) antikvarinius daiktus, jei jie įsigyti be PVM.

Maržos schema gali būti taikoma PVM mokėtojo naudotam parduodamam ilgalaikiam turtui, jei ilgalaikis turtas buvo įsigytas be PVM arba pardavėjas taikė maržos schemą.

Maržos schema gali būti taikoma aukciono organizatoriui, per aukcioną tiekiančiam naudotas prekes, meno kūrinius, kolekcinius ir (arba) antikvarinius daiktus, jeigu aukciono organizatorius prekes per aukcioną parduoda savo vardu, tačiau prekės pardavėjo sąskaita.

Aukciono organizatoriumi laikomas apmokestinamasis asmuo, kuris, vykdydamas savo ekonominę veiklą, siūlo prekes aukcionuose savo vardu, bet prekės pardavėjo sąskaita ir perduoda prekes pirkėjui, pasiūliusiam didžiausią kainą, taip pat savo vardu, bet prekės pardavėjo sąskaita.

Teisės aktai
LRS  PVMĮ 106 str. 1, 4 d., 107 str. 1, 2 d.