« Grįžti

Kuriais atvejais PVM sąskaitų faktūrų išrašymui taikomi / netaikomi PVM įstatyme nustatyti reikalavimai?

Atnaujinimo data: 2013-01-07
Ši informacija skelbiama:
[1.8.18.1] Prekių tiekimo (paslaugų teikimo) įforminimas PVM sąskaita...
Registracijos numeris   KD-7877   Data   2013.01.07

 

Nuo 2013-01-01 pagal PVM įstatymo 78-1 straipsnio nuostatas PVM sąskaitų faktūrų išrašymo taisykles nustato ta valstybė narė, kurioje yra vykdomas prekių tiekimas (paslaugų teikimas).

PVM įstatyme nustatyti reikalavimai PVM sąskaitų faktūrų išrašymui taikomi:

1. prekių tiekimui ir (arba) paslaugų teikimui, kuris pagal PVM įstatymo nuostatas vyksta šalies teritorijoje (Lietuvoje).

2. kai prekių tiekimo (paslaugų teikimo) vieta yra laikoma už ES teritorijos ribų, o prekes tiekia (paslaugas teikia) Lietuvos Respublikos apmokestinamasis asmuo ar užsienio apmokestinamasis asmuo per padalinį, esantį šalies teritorijoje (Lietuvoje).

3. kai prievolė PVM už prekių tiekimą (paslaugų teikimą) pagal PVM įstatymo 95 straipsnio nuostatas atitinkamai šalies teritorijoje ar kitoje valstybėje narėje apskaičiuoti ir sumokėti tenka jų pirkėjui, PVM sąskaitą faktūrą išrašo jų pirkėjas.

4. kai prievolė PVM už prekių tiekimą (paslaugų teikimą), kurių tiekimo (teikimo) vieta pagal nuostatas, iš esmės tolygias PVM įstatymo nuostatoms, yra kita valstybė narė, kitoje valstybėje narėje apskaičiuoti ir sumokėti tenka jų pirkėjui, tai PVM įstatymo reikalavimai dėl prekių tiekimo (paslaugų teikimo) įforminimo PVM sąskaita faktūra taikomi, jeigu prekes ar paslaugas teikia (tiekia) Lietuvos Respublikos apmokestinamasis asmuo (tuo atveju, jei jis kitoje valstybėje narėje turi padalinį, kai prekes tiekia ar paslaugas teikia ne per šį padalinį) ar užsienio apmokestinamasis asmuo per padalinį, esantį šalies teritorijoje.

Jeigu Lietuvoje prekes tiekia (paslaugas teikia) kitos valstybės narės apmokestinamasis asmuo arba prekės tiekiamos (paslaugos teikiamos) per užsienio apmokestinamojo asmens padalinį, esantį kitoje valstybėje narėje, kai prievolė PVM apskaičiuoti tenka pirkėjui, tai PVM įstatyme nustatyti PVM sąskaitų faktūrų išrašymo reikalavimai, neatsižvelgiant į PVM įstatymo 78-1 straipsnio 1 dalies nuostatas, netaikomi.

 

Teisės aktai
LRS  PVMĮ 78-1 str.