« Grįžti

Kas sudaro atsiskleidusio tarpininko teikiamų tarpininkavimo paslaugų atlygį?

Atnaujinimo data: 2014-12-09
Ši informacija skelbiama:
[1.8.5.4] Mainai (10 str.)
Registracijos numeris   KD-4586   Data   2009.12.09

Atsiskleidęs tarpininkas - apmokestinamasis asmuo, kuris tarpininkauja prekių tiekimo arba paslaugų teikimo sandoryje kito vardu ir sąskaita.

Jeigu sandoryje dėl prekių tiekimo ar paslaugų suteikimo tarpininkas už atlygį (,,komisinius") tik ,,suveda" prekių pardavėją ir pirkėją (šiuo atveju  prekės (paslaugos) pirkėjui (paslaugos gavėjui) yra patiekiamos tikrojo jų savininko (paslaugų teikėjo) vardu), tai toks tarpininkas yra laikomas ,,atsiskleidusiu" ir laikoma, kad jis suteikė tik tarpininkavimo paslaugą.

Atsiskleidęs tarpininkas  savo vardu teikia tik tarpininkavimo paslaugą, už kurią gauna ,,komisinį atlyginimą" ir už šią  paslaugą atstovaujamam asmeniui išrašo PVM sąskaitą faktūrą. Šiuo atveju prekių tiekimą (paslaugų teikimą) įforminančius dokumentus (PVM sąskaitą faktūrą ar kitą prekių tiekimą, paslaugų suteikimą įforminantį dokumentą) pirkėjui išrašo tikrasis prekių pardavėjas (paslaugų teikėjas).

Veikti kaip atsiskleidę tarpininkai gali  kelionių organizatoriai ar kelionių agentūros, parduodamos kitų kelionių organizatorių parengtus turizmo paketus ar parduodamos pavienes turizmo paslaugas. Tarpininkai paslaugų teikimo sandoryje  atstovauja ne savo, o tikrojo turizmo paketo savininko ar turizmo paslaugų teikėjo vardu , t. y. veikia kaip atsiskleidę tarpininkai. Šiuo atveju klientui turizmo paslaugą ar turizmo paketą (kelialapį) parduoda tikrasis šios paslaugos teikėjas ar turizmo paketą parengęs kelionių organizatorius.

Teisės aktai
LRS  PVMĮ 11 str. 1 d.