« Grįžti

Ar galima taikyti 0 proc. PVM tarifą, jeigu Lietuvos įmonė parduoda kitos valstybės narės PVM mokėtojui prekes: parduotos prekės šio pirkėjo užsakymu kito asmens išgabenamos iš Europos Sąjungos teritorijos (laikinam apdirbimui), o po apdirbimo prekės grąžinamos į prekių pirkėjo valstybę narę?

Atnaujinimo data: 2012-05-16
Ši informacija skelbiama:
[1.8.7.1.1] prekėms, eksportuojamoms už ES ribų (41 str.)
Registracijos numeris   KD-7662   Data   2012.05.16

 

Pagal PVM įstatymo 41 straipsnio 2 dalies nuostatas tiekiamos prekės apmokestinamos taikant 0 procentų PVM tarifą, jeigu jas pirkėjas, įsikūręs už šalies teritorijos ribų ir neturintis šalies teritorijoje padalinio, ar jo užsakymu kitas asmuo išgabena iš Europos Sąjungos teritorijos.

Todėl jeigu Lietuvos įmonė parduoda kitos valstybės narės PVM mokėtojui prekes, neįsikūrusiam Lietuvoje bei neturinčiam Lietuvoje padalinio, ir parduotos prekės šio pirkėjo arba jo užsakymu kito asmens išgabenamos iš Europos Sąjungos teritorijos (įskaitant ir laikiną prekių išvežimą iš Europos Sąjungos teritorijos apdirbimui, kai po apdirbimo prekės bus grąžintos į prekių pirkėjo valstybę narę), tai Lietuvos įmonė tiekiamoms prekėms turi teisę taikyti 0 proc. PVM tarifą.

Jeigu šių patiektų prekių išgabenimą iš Europos Sąjungos teritorijos vykdytų prekių pardavėjas ar jo užsakymu kitas asmuo, tai 0 proc. PVM tarifas galėtų būti taikomas pagal PVM įstatymo 41 str. 1 dalį.

Teisės aktai
LRS  PVM įstatymo 41 str.