« Grįžti

Kokias muitinės procedūras ar veiksmus atlikus, vežimo ir papildomoms vežimo paslaugoms gali būti taikomas 0 proc. PVM tarifas?

Atnaujinimo data: 2009-12-09
Ši informacija skelbiama:
[1.8.7.1.5] vežimo ir su jomis susijusioms paslaugoms (45 str.)
Registracijos numeris   KD-3719   Data   2009.12.09

 

Taikant 0 procentų PVM tarifą apmokestinamos vežimo bei papildomos vežimo paslaugos, kurios yra tiesiogiai susijusios su prekėmis, kurios įvežtos į Europos Sąjungos teritoriją nėra išleidžiamos laisvai cirkuliuoti, o pateikiamos laikinam saugojimui muitinės prižiūrimose laikino prekių saugojimo vietose, įvežamos į laisvąją zoną ar padedamos į laisvąjį sandėlį, joms įforminama muitinio sandėliavimo, muitinės prižiūrimo perdirbimo, laikinojo įvežimo perdirbti neapmokestinant importo muitais, laikinojo įvežimo visiškai neapmokestinant importo muitais ar išorinio tranzito muitinės procedūra.

Taikant 0 proc. PVM tarifą apmokestinama tik prekių vežimo paslaugos dalis, proporcingai tenkanti einančiai per Lietuvos teritoriją maršruto daliai. Tačiau, PVM deklaravimo tikslais, PVM deklaracijos 18 laukelyje galima nurodyti visą paslaugos vertę, neskaidant į maršruto dalis.

Teisės aktai
LRS  PVMĮ 45 str. 2 d.