« Grįžti

Kokia Europos Sąjungos institucijų kreipimosi dėl sumokėto pirkimo PVM susigrąžinimo procedūra?

Atnaujinimo data: 2014-11-06
Ši informacija skelbiama:
[1.8.7.1.7] prekės diplomatinėms, konsulinėms įstaigoms, tarpt....
Registracijos numeris   KD-3840   Data   2011.12.09

 

PVM lengvatų taikymo tvarka ES institucijoms, kurioms taikomas susitarimas, nustatyta Apraše. Lietuvoje įsigytų prekių (paslaugų) pirkimo PVM lengvata taikoma grąžinant ES institucijoms sumokėtą PVM. Tai reiškia, kad ES institucijos prekes (paslaugas) įsigyja iš jų pardavėjų bendra tvarka, t. y., pardavėjams už įsigytas prekes atstovybės sumoka standartinį (arba lengvatinį, jeigu jis yra nustatytas) PVM tarifą. Pardavėjams sumokėtas PVM vėliau ES institucijoms yra grąžinamas.

ES institucijos, norėdamos susigrąžinti sumokėtą įsigytų prekių (paslaugų) pirkimo PVM, Lietuvos Respublikos finansų ministerijai kartą per metus pateikia prašymus grąžinti sumokėtą PVM. Sumokėtas pirkimo PVM institucijoms gali būti grąžinamas tik pagal tokias PVM sąskaitas faktūras, kuriose įsigytų prekių ir (arba) paslaugų vertė kiekvienoje yra nurodyta ne mažesnė kaip 230 Eur (iki 2014-12-31 – 800 Lt) (įskaitant PVM). Sumokėtas PVM grąžinamas per šešis mėnesius nuo prašymo gavimo dienos.

Teisės aktai
LRS  PVMĮ 47 str.
LRS  LR finansų ministro 2006-01-20 įsakymas Nr. 1K-030 „DĖL SUSITARIMŲ DĖL PRIDĖTINĖS VERTĖS MOKESČIO IR AKCIZŲ LENGVATŲ EUROPOS SĄJUNGOS INSTITUCIJOMS IR ĮSTAIGOMS ĮGYVENDINIMO TAIKYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO"