« Grįžti

Kurias PVM sąskaitas faktūras pateikus diplomatinėms atstovybėms, konsulinėms įstaigoms ir tarptautinėms organizacijoms ar jų atstovybėms, taip pat šių atstovybių ir įstaigų nariams ir jų šeimų nariams gali būti grąžinamas sumokėtas pirkimo PVM?

Atnaujinimo data: 2014-11-06
Ši informacija skelbiama:
[1.8.7.1.7] prekės diplomatinėms, konsulinėms įstaigoms, tarpt....
Registracijos numeris   KD-3824   Data   2011.12.09

 

Sumokėtas pirkimo PVM atstovybėms gali būti grąžinamas tik pagal tokias PVM sąskaitas faktūras, kuriose įsigytų prekių ir (arba) paslaugų vertė kiekvienoje yra nurodyta ne mažesnė kaip 230 Eur (iki 2014-12-31 – 800 Lt) (įskaitant PVM).

Įsigytų kelių transporto priemonių degalų, ryšių paslaugų, šildymo, elektros energijos, vandens, dujų tiekimo, komunalinių ir eksploatacinių paslaugų sumokėtas pirkimo PVM grąžinamas, neatsižvelgiant į šių prekių ir/arba paslaugų įsigijimo vertę.

Sumokėtas degalų pirkimo PVM grąžinamas tik tuo atveju, jeigu atsiskaitymui už degalus buvo naudojamos specialios degalų pardavėjo atstovybės ir šių atstovybių darbuotojų vardu išduotos kortelės.

Teisės aktai
LRS  LRV 2004-04-16 nutarimas Nr.442 "DĖL PRIDĖTINĖS VERTĖS MOKESČIO IR AKCIZŲ LENGVATŲ TAIKYMO PREKĖMS IR PASLAUGOMS, SKIRTOMS DIPLOMATINĖMS ATSTOVYBĖMS, KONSULINĖMS ĮSTAIGOMS IR TARPTAUTINĖMS ORGANIZACIJOMS AR JŲ ATSTOVYBĖMS, TAIP PAT ŠIŲ ATSTOVYBIŲ IR ĮSTAIGŲ NARIAMS IR JŲ ŠEIMŲ NARIAMS BEI ŠIAURĖS ATLANTO SUTARTIES ORGANIZACIJOS ŠALIŲ KARIUOMENIŲ VIENETAMS IR (ARBA) JUOS LYDINTIEMS CIVILIAMS DARBUOTOJAMS, TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO"