« Grįžti

Kaip apmokestinamas prenumeratos komplektas (spausdinta + elektroninė forma)?

Atnaujinimo data: 2013-01-14
Ši informacija skelbiama:
[1.8.7.2] 5%, 9% ir standartinis PVM tarifas (19 str.)
Registracijos numeris   KD-7882   Data   2013.01.14

 

Laikraščių, knygų ir pan. elektroninių versijų prenumerata PVM prasme laikoma elektroninių paslaugų teikimu. Elektroninių paslaugų teikimui lengvatinis PVM tarifas netaikomas, todėl tokios šalies teritorijoje suteiktos paslaugos apmokestinamos taikant standartinį PVM tarifą.

Kai sandorį sudaro keletas elementų (nurodytuoju atveju prekė ir paslauga), tai PVM tarifas taikomas pagal tai, dėl kokio objekto (prekės tiekimo ar paslaugos teikimo) sudaromas sandoris. Jei teikiama paslauga neturi atskiro savarankiško tikslo, tačiau padaro prekės tiekimą patrauklesnį vartotojui, tai laikoma, kad įvyko prekės tiekimo sandoris, kuris apmokestinamas taikant prekių tiekimui nustatytą PVM tarifą ir priešingai –  jeigu tiekiama prekė neturi atskiro savarankiško tikslo, o padaro patrauklesnį paslaugų teikimą, tai laikoma, kad įvyko paslaugų teikimo sandoris, kuris apmokestinamas taikant paslaugų teikimui nustatytą PVM tarifą.

Vadinasi, prenumeratos komplektas (spausdinta + elektroninė laikraščio forma) galėtų būti apmokestinamas taikant lengvatinį PVM tarifą, jeigu klientas neturi galimybės pasirinkti įsigyti paslaugą (elektroninę formą) už atskirą ar papildomą atlygį, o pagrindinis sandorio elementas yra prekių tiekimas.

Jei klientui yra galimybė gauti prekę, o paslaugą įsigyti už papildomą atlygį, tai tokia paslauga laikoma savarankiška ir apmokestinama atskirai, neatsižvelgiant į tai, kad nurodoma viena komplekto kaina.

Todėl, kai tiekiamas prenumeratos komplektas (spausdintas laikraštis ir už papildomą kainą – elektroninė laikraščio forma), tai 9 proc. lengvatinis PVM tarifas taikomas spausdintai laikraščio prenumeratai, o elektroninė laikraščio prenumerata, t. y. gautas papildomas atlygis (komplekto kainos dalis) apmokestinamas taikant standartinį PVM tarifą.

Teisės aktai
LRS  PVMĮ 19 str.