« Grįžti

Kaip PVM apmokestinamos keleivių ir jų bagažo vežimo paslaugos ?

Atnaujinimo data: 2013-05-22
Ši informacija skelbiama:
[1.8.7.2] 5%, 9% ir standartinis PVM tarifas (19 str.)
Registracijos numeris   KD-8009   Data   2013.05.22

 

Nuo 2013-01-01 keleivių vežimo paslaugų ir jų bagažo vežimo apmokestinimą lengvatiniu 9 procentų PVM tarifu reglamentuoja PVM įstatymo 19 str. 3 d. 5 p.

Keleivių ir jų bagažo vežimo geležinkelio transportu paslaugų apmokestinimas PVM

Apmokestinant PVM keleivių vežimo geležinkelio transportu paslaugas, reikia atsižvelgti į keleivio kelionės maršrutą. Kelionės metu keleivis gali sustojimo vietose, o kartais ir privalo, pakeisti traukinį, vykstantį reguliariais tarptautiniais maršrutais į vietinio susisiekimo traukinį tam, kad pasiektų galutinį kelionės punktą, nurodytą kelionės dokumentuose (bilietuose). Tokiais atvejais kelionė vietinio susisiekimo traukiniais, nors keleiviai įlaipinami ir išlaipinami sustojimo vietose, esančiose Lietuvos Respublikos teritorijoje, yra tarptautinio keleivių vežimo maršruto dalis ir apmokestinama taikant 0 procentų PVM tarifą.

Keleivių ir jų bagažo vežimo paslauga, kai keleiviai vežami keleiviniais traukiniais, vykstančiais reguliariais tarptautiniais maršrutais, ir yra įlaipinami ir išlaipinami (keleivio kelionės maršrutas prasideda ir baigiasi Lietuvos Respublikos teritorijoje) šio maršruto geležinkelio stotyse ar stotelėse, esančiose Lietuvos teritorijoje, yra apmokestinama taikant lengvatinį 9 procentų PVM tarifą.

Apmokestinant keleivių ir jų bagažo vežimo paslaugas yra atsižvelgiama į kiekvieno keleivio maršrutą. Todėl, šiuo atveju, keleivių ir jų bagažo vežimo paslauga yra apmokestinamas taikant lengvatinį 9 procentų PVM tarifą, neatsižvelgiant į tai, kad traukinio maršrutas yra tarptautinis.

Keleivių ir jų bagažo vežimo kelių transportu paslaugų apmokestinimas PVM

Nuo 2013-01-01 keleivių (fizinių asmenų) ir jų bagažo vežimo paslauga, jeigu keleiviai važiuoja kelių transportu reguliariais vietinio (miesto, priemiestinio) ir tolimojo susisiekimo maršrutais, o taip tarptautinio susisiekimo maršrutais, kai keleiviai yra įlaipinami ir išlaipinami tarptautinio susisiekimo maršrute nustatytose stotyse ar stotelėse, esančiose Lietuvos teritorijoje, yra apmokestinama taikant lengvatinį 9 procentų PVM tarifą.

Pažymėtina, kad vežti keleivius tarp autobusų stočių ir stotelių Lietuvos Respublikos teritorijoje galima, jeigu tokiam vežimui duotas atitinkamų institucijų leidimas.

Keleivių ir jų bagažo vežimo specialiaisiais (vienkartiniais) susisiekimo maršrutais paslaugų apmokestinimas PVM

Tuo atveju, kai keleiviai ir keleivių bagažas vežami specialiaisiais (kai vežamos specialios keleivių grupės (darbininkų į darbovietes ir iš jų, moksleivių į mokyklas ir iš jų ir pan.), užsakomaisiais (vienkartiniais) (kai iš anksto sudarytos keleivių grupės yra nuvežamos į tam tikrą vietą ir parvežamos į išvykimo vietą arba ankščiau nuvežta keleivių grupė grąžinama atgal į išvykimo vietą vėlesniu reisu, arba keleivių grupė nuvežama, o transporto priemonė grįžta tuščia ir pan.), reisais, tokiam vežimui yra taikomas standartinis PVM tarifas.

Teisės aktai
LRS  PVMĮ 19 str. 3 d.5 p.